هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کمالی‌پور مطرح کرد:

لزوم کاهش هزینه‌های حق‌الثبت مالکیت خودرو در دفاتر ثبت/ دولت برای کاهش تعرفه‌ها لایحه ارایه کند

سرویس اجتماعی
نایب رئیس کمیسیون قضایی‌وحقوقی مجلس ضمن تاکید بر ثبت مالکیت خودرو در دفاتر اسناد رسمی، گفت: دولت برای ترغیب مردم به اجرای قانون باید نسبت به کاهش تعرفه و مالیات نقل‌وانتقال خودرو اقدام کند.
شنبه 27 شهریور 1395 ساعت 12:18
لزوم کاهش هزینه‌های حق‌الثبت مالکیت خودرو در دفاتر ثبت/ دولت برای کاهش تعرفه‌ها لایحه ارایه کند نایب رئیس کمیسیون قضایی‌وحقوقی مجلس ضمن تاکید بر ثبت مالکیت خودرو در دفاتر اسناد رسمی، گفت: دولت برای ترغیب مردم به اجرای قانون باید نسبت به کاهش تعرفه و مالیات نقل‌وانتقال خودرو اقدام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103201192988.jpg لزوم,کاهش,هزینه‌های,حق‌الثبت,مالکیت,خودرو,در,دفاتر,ثبت/,دولت,برای,کاهش,تعرفه‌ها,لایحه,ارایه,کند Icana

یحیی کمالی‌پور در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص هزینه حق الثبت مالکیت خودرو در دفاتر اسناد رسمی، گفت: با توجه به پیش‌بینی قانون، ثبت مالکیت و نقل و انتقال خودرو باید در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد، خارج از این اقدامات نوعی تداخل در حوزه عملکردی دستگاه‌ها است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه 85 درصد هزینه‌های ثبت به خزانه دولت واریز می‌شود، یادآور شد: برای اجرای قوانین مذکور و ترغیب مردم به ثبت مالکیت خودرو در دفاتر اسناد رسمی باید ساز وکار سهولت کار مردم انجام گیرد که این اقدام می تواند در قالب کاهش هزینه حق‌الثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی باشد.

کمالی‌پور افزود: دولت باید لایحه‌ای در مورد کاهش تعرفه‌ ومالیات حق‌الثبت‌ها تدوین و به مجلس ارائه دهد، در حقیقت دولت برای قانونمند و نظامندکردن ثبت مالکیت‌ها در کشور طی لایحه ای جداگانه‌ باید نسبت به کاهش تعرفه‌ها اقدام کند یا با ارایه اصلاحیه‌ای به شکل متمم قانون قبل درصدی از تعرفه ها را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه اصرار نقل و انتقال خودور بدون ثبت در دفاتر اسناد رسمی از سوی نیروی انتظامی را بهره‌مندی آنها از هزینه نقل وانتقال خواند وتصریح کرد: دولت عهده‌دار تعیین هزینه حق‌الثبت‌ها است چراکه این مبالغ جزو درآمدهای دولت بوده و در قوانین پیش‌بینی شده است.

نایب رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اجرای قانون رسیدگی ثبت و رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی، گفت: ثبت مالکیت خودرو تنها باید در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد اما کاهش هزینه‌های حق‌الثبت باید در دستور قرار گیرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر