شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1395/06/27 13:33:13
سرویس سیاسی
کاظمی:

استرالیا مسئول وضعیت شهروندان ایرانی محبوس در نائورو است/دولت استرالیا موازین حقوق بشردوستانه را نقض می کند

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: دولت استرالیا موازین حقوق بشردوستانه را با خشونت در مورد مهاجران غیرقانونی نقض می کند و مسئولیت جان شهروندان ایرانی برعهده آنها است.
استرالیا مسئول وضعیت شهروندان ایرانی محبوس در نائورو است/دولت استرالیا موازین حقوق بشردوستانه را نقض می کند نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: دولت استرالیا موازین حقوق بشردوستانه را با خشونت در مورد مهاجران غیرقانونی نقض می کند و مسئولیت جان شهروندان ایرانی برعهده آنها است. https://cdn.icana.ir/d/019/201609102422745158.jpg استرالیا,مسئول,وضعیت,شهروندان,ایرانی,محبوس,در,نائورو,است/دولت,استرالیا,موازین,حقوق,بشردوستانه,را,نقض,می,کند Icana

محمدکاظمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن ابراز نگرانی درباره سرنوشت شهروندان ایرانی محبوس در اردوگاه نائورو گفت: دولت استرالیا مسئول مستقیم اتفاقات دردناک اردوگاه نائورو است و باید پاسخگو باشد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست بهشت نمایی شبکه های ماهواره ای تاکنون زندگی تعدادی از شهروندان ایرانی را تباه کرده است.

وی در ادامه گفت: کشور استرالیا از جمله مقاصد مهاجران غیرقانونی است که متاسفانه تاکنون شاهد اتفاقات ناخوشایندی برای شهروندان ایرانی در این مسیر بوده ایم.

نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: اگرچه هرکشوری مجموعه قوانین خود را برای برخورد با مهاجران غیرقانونی دارد اما مساله اساسی اینجاست که دولت استرالیا موازین حقوق بشردوستانه را نقض می کند.

وی با تاکید بر پیگیری جدی تر مساله پناهجویان ایرانی محبوس در اردوگاه نائورو گفت: نهادهای مدعی حقوق بشر باید اقدامی جدی تر در مورد فاجعه انسانی اردوگاه نائورو انجام دهند.

کاظمی در انتها تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی به طور جدی پیگیری گزارش های منتشر شده در ارتباط با وضعیت شهروندان ایرانی محبوس در اردوگاه نائورو است.

استرالیا استرالیا34067511/10/2015 10:17:54 AMhttp://media.icana.ir/Image/2015/11/123593_Thum.jpg
استرالیا

گفتنی است ، نماینده جدید کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل در منطقه اقیانوس آرام روز شنبه گفت که استرالیا باید اراده سیاسی نشان داده و به نگهداری بدون محدودیت پناهجویان در نائورو پایان دهد.

«چیترالخا میسی» به گاردین، گفت: نگهداری پناهجویان در بازداشتگاه نائورو غیرقابل تحمل، نقض حقوق بشر و غیر ضروری است. گزارش های منتشر شده در خصوص خودزنی و آزارهای جنسی در این مرکز باعث نگرانی است و این نگرانی ها باید برطرف شود.

اظهارات این مقام سازمان ملل در حالی صورت می گیرد که تیمی به سرپرستی وی تحقیقاتی را از بازداشتگاه نائورو انجام دادند که ماه اوت امسال به پایان رسید.

وی در این خصوص گفت: شرایط بازداشتگاه نائورو طی دو سال گذشته بدتر شده است و ما بارها و بارها نگرانی های خود از وضعیت سلامتی، بهداشتی و آموزشی را اعلام کرده ایم.

میسی افزود: ما به ویژه نگران خشونت های جنسی و تعرض به زنان و کودکان در این بازداشتگاه هستیم. شمار خودزنی ها نشان دهنده سلامت روانی افرادی است که در این بازداشتگاه نگهداری می شوند.

این در حالی است که «پیتر داتون» وزیر مهاجرت استرالیا با بی اعتنایی به درخواست مردم این کشور برای تعطیلی بازداشتگاه پناهجویان در نائورو که به دلیل شرایط غیراستاندارد مورد انتقاد قرار دارد، تاکید کرد که فرآیند نگهداری پناهجویان در بازداشتگاه نائورو برای دهه ها ادامه می یابد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در استرالیا نیز مرداد ماه گذشته نگرانی عمیق و اعتراض خود را نسبت به ادعاهای مربوط به نقض حقوق پناهجویان در بازداشتگاه های استرالیا در جزیره مانوس در پاپوا گینه نو و نائورو اعلام کرد و خواستار تعطیلی این بازداشتگاه ها شد.

براساس برخی آمارها حدود 450 ایرانی در بازداشتگاه نائورو و مانوس بسر می برند و درخواست آنها برای پناهندگی رد شده است.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet