هدر موبایل
1395/06/28 13:52:49
سرویس اجتماعی
خدادادی:

سه‌جانبه‌گرایی در اصلاح قانون کار رعایت می‌شود/ بررسی لایحه با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از پیشنهاد ارجاع لایحه اصلاح قانون کار به دولت، گفت: قانون کار نیازمند اصلاح است و در زمان اصلاح باید سه‌جانبه‌گرایی را رعایت کرد.
سه‌جانبه‌گرایی در اصلاح قانون کار رعایت می‌شود/ بررسی لایحه با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از پیشنهاد ارجاع لایحه اصلاح قانون کار به دولت، گفت: قانون کار نیازمند اصلاح است و در زمان اصلاح باید سه‌جانبه‌گرایی را رعایت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106362437881.jpg سه‌جانبه‌گرایی,در,اصلاح,قانون,کار,رعایت,می‌شود/,بررسی,لایحه,با,حضور,نمایندگان,کارگری،,کارفرمایی,و,دولت Icana

سلمان خدادادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص انتقادهای مطرح به لایحه اصلاح قانون کار و طرح پیشنهاد پس گرفتن این لایحه از سوی وزارت کار، گفت: واقعا جای تعجب است که چنین پیشنهادی از سوی معاون وزیر کار مطرح شده زیرا لایحه ای که هنوز بررسی آن در مجلس آغاز نشده چرا باید از سوی دولت پس گرفته شود؛ این چه تزلزلی است که در میان مسئولان دولتی قرار دارد.

نماینده مردم ملکان درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه چنین مدیرانی به طورحتم در اداره جامعه دچارمشکل می‌شوند، افزود: قانون کار 26 سال پیش مصوب شده است و به طورحتم باید تغییراتی در این قانون با توجه به شرایط امروز جامعه به وجود آید اما حال که مسئولان دولتی اقدام به اصلاح این قانون کردند چرا پیش از بررسی آن در مجلس پیشنهاد پس گرفتن وارجاع این لایحه به دولت را مطرح می کنند.

وی با تاکید براینکه پیشنهاد پس گرفتن لایحه به بهانه برخی اشکالات پیش از بررسی آن در مجلس غیرکارشناسی و غیرعقلانی است، تصریح کرد: به طورقطع در زمان بررسی اصلاحات، موارد به نفع جامعه کارگری بررسی و قوانین خوبی در این حوزه تصویب خواهد شد بنابراین نباید به هیچ عنوان نسبت به اصلاح قانون کار بی‌توجه بود؛ از این رو اینکه بسیاری با کلیات لایحه مخالفت می‌کنند قابل قبول نبوده و تنها می توان برخی بندها و مواد آن را در صورت لزوم  اصلاح کرد.

خدادادی با بیان اینکه دراصلاح قانون کار باید سه جانبه‌گرایی رعایت شود، گفت: به طور حتم باید از نظرات هر سه گروه کارگر، کارفرما و دولت در اصلاح این قانون استفاده شود، البته کمیسیون اجتماعی مجلس طی هفته آینده برای بررسی این لایحه بحث سه جانبه گرایی را رعایت کرده و از نمایندگان هر 3 گروه در جلسات کمیسیون برای اصلاح این لایحه دعوت می‌کند.

این نماینده مردم درمجلس دهم با تاکید بر رعایت حقوق کارگران در لایحه اصلاح قانون کار، افزود: همچنین به نظرات کارفرمایان و دولت نیز باید دراین حوزه توجه شود، بنابراین دریک تفاهم کلی میان سه ضلع مرتبط با قانون کار باید اصلاحات صورت گیرد.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سخت و زیان آور بودن مشاغل کارگری قابل کتمان نیست، تصریح کرد: به طور قطع باید حق و حقوق کارگران در کنار توجه به خواسته‌های کارفرمایان و دولت رعایت شود، بنابراین در جلسات کمیسیون اجتماعی طی هفته های آینده به همه دغدغه های کارگران در این لایحه توجه خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet