هدر موبایل
1395/06/29 10:38:54
سرویس اجتماعی
قوامی:

انتقاد از کمبود محیط‌بان و پاسگاه محیط بانی برای حفاظت از یوز ایرانی/کمبودها در لایحه حمایت از محیط بانان دیده شود

نماینده مردم اسفراین در مجلس با انتقاد از اینکه زیرساخت‌های لازم برای حفاظت از یوز ایرانی فراهم نیست، گفت: کمبود محیط بان و امکانات پاسگاه‌های محیط بانی باید در لایحه حمایت از محیط بانان به صورت جدی دیده شود.
انتقاد از کمبود محیط‌بان و پاسگاه محیط بانی برای حفاظت از یوز ایرانی/کمبودها در لایحه حمایت از محیط بانان دیده شود نماینده مردم اسفراین در مجلس با انتقاد از اینکه زیرساخت‌های لازم برای حفاظت از یوز ایرانی فراهم نیست، گفت: کمبود محیط بان و امکانات پاسگاه‌های محیط بانی باید در لایحه حمایت از محیط بانان به صورت جدی دیده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/95582.jpg انتقاد,از,کمبود,محیط‌بان,و,پاسگاه,محیط,بانی,برای,حفاظت,از,یوز,ایرانی/کمبودها,در,لایحه,حمایت,از,محیط,بانان,دیده,شود Icana

هادی قوامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با ارائه نامه جمعی از روستاییان و بومیان منطقه میاندشت جاجرم به رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی درباره تلفات یوزپلنگ در این منطقه، گفت: نه تنها پناهگاه حیات وحش میاندشت بلکه تمامی پارک ها، مناطق حفاظت شده و پناهگاه های حیات وحش خرسان شمالی با کمبود امکانات و نیروی انسانی مواجه هستند.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری وجود دو پارک ملی سالوک و ساریگل در خراسان شمالی، گفت: هر چند این پارک‌ها از مهمترین مناطق زیستگاه یوز ایرانی محسوب می شود اما همانند مناطقی مانند منطقه حفاظت شده گلول و پناهگاه حیات وحش میاندشت با کمبود امکانات و نیروی محیط بان مواجه هستند در حالیکه تامین نیروی انسانی و تجهیزات در خراسان شمالی کمک شایانی به حفاظت محیط زیست، جلوگیری از خطر انقراض یوز و پلنگ ایرانی و همچنین شکار غیرمجاز می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر لزوم رفع کمبود نیروی انسانی و امکانات برای حفاظت بهتر از حیات وحش خراسان شمالی تاکید کرد وافزود: باید به رفع مشکلات تمامی پارک ها، مناطق حفاظت شده و پناهگاه حیات وحش خراسان شمالی در کنار هم توجه شود زیرا تمامی این مناطق با کمبود شدید امکانات و نیروی انسانی مواجه هستند.

قوامی یادآور شد: البته تمامی این مشکلات را به گوش سازمان حفاظت محیط زیست رساندیم امیدواریم این دستگاه با توجه جدی به اهمیت حیات وحش به ویژه گونه های در معرض انقراض  منابع بیشتری به این حوزه اختصاص داده و زیرساخت های لازم برای حفاظت بهتر از حیات وحش را فراهم نماید.

این نماینده مردم مجلس دهم، افزود: افزایش نیروی محیط بان و تامین امکانات و تجهیزات لازم از یک سو موجب حفاظت بهتر از حیات وحش به ویژه گونه‌های در حال انقراض و از سوی دیگر منجر به جذب گردشگر و درآمدزایی برای استان می شود.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه زیرساخت‌های لازم برای حفاظت از یوز ایرانی در خراسان شمالی فراهم نیست، تصریح کرد: کمبود محیط بان و همچنین امکانات پاسگاه های محیط بانی در لایحه حمایت از محیط بانان باید به صورت جدی دیده شده و در راستای فراهم نمودن زیرساخت های لازم در جهت حفاظت از گونه های در معرض انقراض توجه جدی شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet