هدر موبایل
1395/06/31 10:48:09
سرویس سیاسی
قاسم جاسمی مطرح کرد:

نیت مشکوک واشنگتن و ردپای آمریکا در حمله به کاروان امدادرسانی حلب

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن مشکوک خواندن اقدامات ائتلاف ضد داعش آمریکا گفت: سوال اساسی در مورد جنگ سوریه اینجاست که چرا همیشه امدادرسانی های غربی اشتباها به دست تروریست های تکفیری می رسد و حملات اشتباهی متوجه ارتش سوریه یا ارتش عراق می شود.
نیت مشکوک واشنگتن و ردپای آمریکا در حمله به کاروان امدادرسانی حلب عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن مشکوک خواندن اقدامات ائتلاف ضد داعش آمریکا گفت: سوال اساسی در مورد جنگ سوریه اینجاست که چرا همیشه امدادرسانی های غربی اشتباها به دست تروریست های تکفیری می رسد و حملات اشتباهی متوجه ارتش سوریه یا ارتش عراق می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105967342727.jpg نیت,مشکوک,واشنگتن,و,ردپای,آمریکا,در,حمله,به,کاروان,امدادرسانی,حلب, Icana

سید قاسم جاسمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: آمریکایی ها در جریان جنگ سوریه اقدامات متنوعی را در جهت حمایت از گروه های تروریستی و افزایش جنگ افروزی انجام داده اند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: از کنار سابقه آمریکا نمی توان بی تفاوت عبور کرد ، واشنگتن در جریان جنگ های افغانستان در دهه 90 میلادی از طریق سازمان جاسوسی سیا CIA  گروه های تروریستی القاعده و داعش را ایجاد کرد.

وی در ادامه گفت: کاخ سفید برای پیشبرد اهداف خود حدود یک دهه بعد و در جریان حمله تروریستی یازده سپتامبر2001 حداکثر بهره را برای لشگرکشی به خاورمیانه را عملیاتی کرد و تاامروز نیز این روند را ادامه داده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی ها با همراهی عربستان ماجرای تروریست پروری القاعده را به شکلی وسیع تر با عنوان تروریسم تکفیری داعش دنبال کردند.

وی تصریح کرد: آمریکا اقدامات متنوعی را به شکلی پنهان در جهت حمایت از تروریست های تکفیری تاکنون انجام داده اند اما اقداماتی را نیز به شکل علنی تاکنون عملیاتی کرده اند.

جاسمی ضمن مشکوک خواندن اقدامات ائتلاف ضد داعش آمریکا گفت: سوال اساسی در مورد جنگ سوریه اینجاست که چرا همیشه امدادرسانی های غربی اشتباها به دست تروریست های تکفیری می رسد و حملات اشتباهی متوجه ارتش سوریه یا ارتش عراق می شود.

وی گفت: باتوجه به سابقه اقدامات آمریکا در جنگ سوریه می توان گفت که ردپای آمریکا در ماجرای حمله به کاروان امدادرسانی هلال احمر به حلب مشهود است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: باتوجه به تثبیت قدرت ارتش سوریه در جهت مقابله با تروریست های تکفیری اقدامات آمریکا و اعراب مرتجع به ویژه رژیم سعودی برای متوقف کردن دمشق در روزهای آینده باادعای حقوق بشردوستانه و حمایت از مردم حلب افزایش خواهد یافت.

پایان پیام/

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet