پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/07/17 08:11:00
سرویس بین الملل
رییس مجلس مغرب در دیدار با حداد عادل:

استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای حق طبیعی هر کشوری از جمله ایران است

در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی و رییس مجلس مغرب در ژنو، دو طرف افزایش سفرهای متقابل و گسترش روابط پارلمانی را برای توسعه مناسبات تهران - رباط ضروری دانستند.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار که بعدازظهر روز دوشنبه به وقت تهران و در حاشیه نخستین روز نشست اتحادیه بین‌الملل در ژنو برگزار شد، عبدالواحد الراضی رییس مجلس مغرب، با اشاره به سفر اخیر خود به تهران و دیدار با مقامات ایران تاکید کرد که این سفر انعکاس خوبی میان مسوولان مغرب داشت و آنان عزم و اراده خود را برای تقویت روابط دو کشور ابراز داشتند.

عبدالواحد الراضی همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات جدید در مغرب و روی کار آمدن دولت و مجلس جدید در این کشور ابراز امیدواری کرد: با انتقال قدرت از طریق دموکراتیک در مغرب، مناسبات دوستانه تهران - رباط و همکاری‌های دوجانبه ادامه یابد.

رییس مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار، انقلاب اسلامی را به رهبری حضرت امام خمینی (ره) نقطه عطفی در دنیای اسلام دانست و یادآور شد: این انقلاب شکوهمند که با پشتوانه مردم و بر پایه عقیده و ایدئولوژی به پیروزی رسید، برای دشمنان اسلام خسارتی بزرگ بود و آن‌ها می‌خواهند با فشارهای گوناگون بر ملت ایران از جمله در موضوع هسته‌ای، مانع رشد و پیشرفت ایران اسلامی شوند.

غلامعلی حدادعادل با بر شمردن همکاری‌های خوب ایران با آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای و بازرسی‌های مکرر این آژانس از تاسیسات هسته‌ای ایران تصریح کرد: این موضوع فقط بهانه‌ای برای اعمال فشار بر ایران است، درحالی که هر دخالت زورگویانه قدرت‌هایی چون آمریکا، اوضاع را بدتر می‌کند.

رییس مجلس شورای اسلامی، عراق، افغانستان، لبنان و فلسطین را از نمونه‌هایی ذکر کرد که حضور و دخالت آمریکا در آن‌ها، وضع مردم کشورهای منطقه و جهان اسلام را بدتر کرده است.

رییس مجلس مغرب در ادامه این دیدار استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را حق طبیعی هر کشوری از جمله جمهوری اسلامی ایران دانست و ابراز امیدواری کرد که جامعه بین‌الملل به حق ایران برای دست‌یابی به فن‌آوری صلح‌آمیز هسته‌یی اعتراف کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet