خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/02/26 12:38:00
سرویس سیاسی
آسیب‌های ثبت‌نام‌های گسترده در انتخابات -6

سروری: مجلس برای انتظام ثبت‌نام داوطلبان، طرح دیگری با هماهنگی شورای نگهبان تهیه کند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: مجلس شورای اسلامی باید برای نظام دادن به ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری با هماهنگی شورای نگهبان، طرح تازه‌ای را تهیه کند.

"پرویز سروری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به ثبت نام گسترده داوطلبان ریاست جمهوری اظهار داشت: مشکل اساسی در تلقی و برداشتی است که از قانون اساسی صورت می‌گیرد لذا مجلس شورای اسلامی برای حل این معضل طرحی را تهیه و ارائه کرد که با ایجاد یک سری ضوابط ابتدای به شکل صافی عمل می‌کرد.

وی افزود: تعریف این ضوابط ابتدایی در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری تعریف رجل سیاسی نبود اما متاسفانه این طرح در شورای نگهبان رد شد.

نماینده تهران با بیان اینکه اینگونه ثبت نام بی قاعده از نامزدهای ریاست جمهوری و حضور افراد ناصالح در این عرصه به نوعی وهن نظام است، تصریح کرد: اگر طرح مجلس به تصویب می‌رسید، ما دیگر شاهد این صحنه‌ها نبودیم.

سروری اظهار داشت: متاسفانه شاهد بودیم در جریان ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری، برخی از افراد برای تفریح و برخی دیگر با سوء نیت و قصد دهن کجی به نظام اقدام به اینکار می‌کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بر ضرورت همکاری و هماهنگی مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان برای تعیین ساز وکار مناسب برای ثبت نام از داوطلبان ریاست جمهوری تاکید کد و گفت: به نظر می‌رسد چون شورای محترم نگهبان در این قضیه مدخلیت دارد، مناسب‌تر است که نظرات خود را به مجلس منتقل کند تا نمایندگان نیز براساس تفاهم، طرحی را برای تعیین حداقل شرایط نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری تهیه و تصویب کنند به این ترتیب هم حجم کار شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت نامزدها کمتر می‌شود و هم دیگر ما شاهد چنین صحنه‌هایی نیستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet