هدر موبایل
1395/07/07 10:56:39
سرویس اقتصادی
نمایندگان اقتصادی مجلس و فعالان اقتصادی تاکید کردند:

نقش پررنگ بخش خصوصی در رفع موانع تولید/ لزوم توجه وزارت صنعت به دغدغه های صنعتگران

نمایندگان اقتصادی مجلس شورای اسلامی و فعالان اقتصادی بر رفع مشکلات و موانع در زمینه رونق تولید و ضرورت هماهنگی و تعامل بین مجلس،دولت و بخش خصوصی تاکید کردند.
نقش پررنگ بخش خصوصی در رفع موانع تولید/ لزوم توجه وزارت صنعت به دغدغه های صنعتگران نمایندگان اقتصادی مجلس شورای اسلامی و فعالان اقتصادی بر رفع مشکلات و موانع در زمینه رونق تولید و ضرورت هماهنگی و تعامل بین مجلس،دولت و بخش خصوصی تاکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201609107546618581.jpg نقش,پررنگ,بخش,خصوصی,در,رفع,موانع,تولید/,لزوم,توجه,وزارت,صنعت,به,دغدغه,های,صنعتگران Icana

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،نشست هم اندیشی فراکسیون ایران درافق 1404 مجلس شورای اسلامی با تولیدکنندگان صنایع و فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد در این نشست نمایندگان مجلس و فعالان اقتصادی دغدغه های خود را برای توسعه کشور بیان کردند که به شرح ذیل است:

زارع: ضرورت سوق دادن تسهیلات بانکی به بخش صنعت و تولید

رحیم زارع رحیم زارع3406759/28/2015 1:16:59 PMhttp://media.icana.ir/Image/2015/09/118954_Thum.jpg
رحیم زارع

رحیم زارع رئیس فراکسیون ایران در افق 1404 مجلس شورای اسلامی در این نشست با تاکید بر لزوم پیشرفت همه‌جانبه کشور گفت: بیش از نیمی از زمان لازم برای دستیابی به اهداف سند چشم انداز گذشته است؛بنابراین باید در زمان باقی‌مانده به صورت کارشناسی‌تر و متناسب‌تر اقدامات برای دستیابی به اهداف سند چشم انداز برگزار شود.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فراکسیون ایران در افق 1404 مجلس تلاش‌های خوبی را در دوره نهم مجلس برای توسعه اقتصاد انجام داده و خوشبختانه این فراکسیون در مجلس دهم با تعداد اعضای بسیار بالا تشکیل شد.

زارع افزود: باید در زمینه هایی مانند سوق دادن تسهیلات بانکی به بخش صنعت و تولید بیشتر تلاش کرد البته در این رابطه قانون خروج از رکود مصوب شده و باید به طور کامل این قانون اجرایی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: میزان نقدینگی در کشور بیشتر شده و رکود در بخش صنعت کشنده است و آمار بالای بیکاران گویای وضعیت رکودی است که باید با هماهنگی و تعامل تلاش کرد این مشکلات حل شود.

حسینی شاهرودی: لزوم توجه به نظرات بخش خصوصی در حوزه قانون گذاری

حسن حسینی شاهرودی 3406756/15/2016 2:31:31 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606103377109108_Thum.jpg
حسن حسینی شاهرودی

همچنین سید حسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در این نشست هم اندیشی گفت: باید پذیرفت در حوزه قانونگذاری ارتباط با بخش خصوصی کم است.

حسینی شاهرودی با تاکید بر لزوم تقویت بخش خصوصی افزود: با وجودی که مجلس قانونگذار است اما منشا قانونگذاری توسط دولت است و حتی طرح‌های مجلس نیز متاثر از بخش‌های دولتی است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: در کشور مشکلاتی وجود دارد که نمونه آن مدیریت بخش به اصطلاح خصولتی است که باید این موضوعات در برنامه ششم توسعه حل شود و به آن توجه جدی شود بطور مثال باید وضعیت شرکت های تامین اجتماعی و زیر مجموعه وزرات تعاون، رفاه کار و امور اجتماعی روشن شود.

موسوی لارگانی: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به دغدغه های صنعتگران توجه کند 

ناصر موسوی لارگانی 3406756/29/2016 3:01:18 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606104587826597_Thum.jpgناصر موسوی لارگانی
ناصر موسوی لارگانی

در این نشست هم اندیشی سید ناصر موسوی لارگانی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با اعضای سندیکای لوله و پروفیل کشور افزود: نرخ فولادی که از مجتمع فولاد مبارکه اصفهان به کشورهای دیگر صادر می‌شود، یک و نیم برابر نرخ فولادی است که در اختیار صنعتگران داخلی قرار داده می‌شود.

موسوی لارگانی افزود: بی‌توجهی به تولیدکننده داخلی باعث ایجاد کار برای خارجی‌ها می‌شود و تداوم رکود و بیکاری را به همراه خواهد داشت.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: باید درخصوص تعرفه اجناس موردنیاز کشور مانند ورق‌های فولادی بازنگری شود و جلوی بیکاری 40 هزار نیروی انسانی شاغل در صنعت فولاد گرفته شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت باید در خصوص مشکلات تولیدکنندگان لوله و پروفیل رسیدگی‌های لازم را انجام دهد و زمینه تامین مواد اولیه موردنیاز را در کشور فراهم کند.

ابویی: تامین مواد اولیه تولیدکنندگان یک اولویت است

براساس این گزارش در ادامه این نشست هم اندیشی ابویی رئیس هیات مدیره سندیکای لوله و پروفیل کشور گفت: متاسفانه حمایت‌های لازم از صنعت در کشور انجام نمی‌شود.

ابویی ادامه داد:ناهماهنگی‌هایی در واردات و صادرات کشور وجود دارد و باید تصمیم مهمی برای تامین مواد اولیه صنعتگران گرفته شود.

در ادامه این نشست هم اندیشی "ابویی" رئیس هیات مدیره سندیکای لوله و پروفیل کشور،افزود: متاسفانه حمایت‌های لازم از صنعت در کشور انجام نمی‌شود.

وی با تاکید بر لزوم رفع دغدغه‌های صنعتگران افزود: متاسفانه در برخی آمار چندگانه‌گی وجود دارد و این باعث می‌شود تصمیمات صحیح اقتصادی اتخاذ نشود به طور مثال گاهی یک مجتمع صنعتی با استفاده از امکانات کشور کالای تولید شده داخلی را اصطلاحا به حراج می‌گذارد این در حالی است که تولیدکنندگان داخلی به این مواد اولیه برای ادامه تولید نیازمند هستند.

کاوه:مجریان دولتی در زمینه اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار عملکرد مناسبی ندارند

براساس این گزارش "امیرحسین کاوه" دبیرسندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی کشور،گفت:سندیکای تولید لوله و پروفیل کشور از سابقه 50 سال فعالیت برخوردار است و بیش از 130 عضو فعال در این صنعت کار می‌‌کنند.

کاوه ادامه داد:در صنعت تولید لوله و پروفیل 40 هزار کارگر مشغول به کار هستند که باید این اشتغال حفظ شود و همچنین زمینه توسعه اشتغال در صنعت فراهم شود.

وی ادامه داد:باوجود قانون‌ مصوب مجلس در زمینه بهبود فضای کسب و کار، متاسفانه مجریان دولتی در این زمینه عملکرد مناسبی ندارند.

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی کشور افزود: مسئولان کشور باید به نظرات بخش خصوصی توجه کنند و زمینه رفع مشکلات را فراهم کنند.

کاوه افزود:باید توجه داشت آمار مطلوبی از وضعیت تولید و مصرف مواد اولیه در کشور وجود ندارد و این موضوع باعث می‌شود اقداماتی در خصوص تعیین تعرفه انجام شود که برخی از این اقدامات اشتباه است و هزینه برای کشور به همراه خواهد داشت.

دبیرسندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی کشور افزود: باید با هماهنگی مجلس و دولت و وزارت صنعت و همچنین توجه به نظرات بخش خصوصی و انجام بازنگری در مقررات زمینه تسهیل تولید و کسب و کار در کشور را فراهم کرد./

پایان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet