هدر موبایل
1395/07/06 11:01:49
سرویس صحن
فرهنگی:

مجالس گذشته قوانین زیادی در زمینه مبارزه با پولشویی تصویب کرده‌اند

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مجالس گذشته قوانین زیادی در زمینه مبارزه با پولشویی تصویب کرده‌اند، گفت: ما در این قوانین همه ملاحظات را دیدیم و نگرانی‌ها را رفع کردیم.
مجالس گذشته قوانین زیادی در زمینه مبارزه با پولشویی تصویب کرده‌اند عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مجالس گذشته قوانین زیادی در زمینه مبارزه با پولشویی تصویب کرده‌اند، گفت: ما در این قوانین همه ملاحظات را دیدیم و نگرانی‌ها را رفع کردیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201603108466008713.jpg مجالس,گذشته,قوانین,زیادی,در,زمینه,مبارزه,با,پولشویی,تصویب,کرده‌اند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدحسین فرهنگی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 6 مهرماه) مجلس شورای اسلامی بعد از استماع سخنان طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: آقای طیب‌نیا سوابقی را از فعالیت‌های خود گفتند و اکنون من نیز می‌خواهم به سوابقی که در مجلس صورت گرفته اشاره‌ای داشته باشم.

نماینده مردم تبریز،‌آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مجالس گذشته 3 قانون در این زمینه تصویب شد و هر 3 قانون در همین سه محوری است که FATF محور کاری خود برای مقابله با انواع فسادهای مالی، البته با تعریف خود، قرار داده است.

وی یادآور شد: نخست قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد در دوره هشتم مجلس به تصویب رسید و دوم قانون مبارزه با پولشویی در سال 86 تصویب شد و سوم قانونی است که در اواخر مجلس نهم و بعد از 3 دوره گردش مالی برای مقابله با حمایت مالی از تروریسم تصویب شد؛ حال ما نه با موضوع این 3 قانون مشکل داریم، نه با تلاش دولت برای خروج از کشور از لیست سیاهی که برای خود تنظیم کرده‌اند، بلکه از تلاش‌های صورت گرفته نیز تشکر می‌کنیم.

فرهنگی افزود: با این وجود اما همچنان برخی نگرانی‌هایی در این زمینه وجود دارد، اصرار مجلس و دلسوزان نظام مبنی بر اجرای همان قوانین مصوب است و عدم تخطی از همان قوانین مصوب و عدم اختیار سایر نهادهای اجرایی دولتی برای اصلاح قوانین مصوب جای نگرانی است، در آن قوانین ما همه ملاحظات را دیدیم و تلاش کردیم که نگرانی‌ها را رفع کنیم، لذا اگر در همان چارچوب عمل شود، قابل تقدیر است.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: نباید برای کشور گرفتاری درست کنیم و و نباید در داخل با مخالفان بین‌المللی همراهی کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet