هدر موبایل
1395/07/06 10:04:00
سرویس صحن
فلاحت‌پیشه مطرح کرد:

تاکید بر دید صیانتی نسبت به FATF/ میزان موفقیت حاصل از همکاری با FATF مشخص شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه باید دید صیانتی نسبت به FATF داشت، گفت: باید مشخص شود براساس این همکاری چه میزان موفقیت در حوزه پولشویی برای کشور ما حاصل می‌شود.
تاکید بر دید صیانتی نسبت به FATF/ میزان موفقیت حاصل از همکاری با FATF مشخص شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه باید دید صیانتی نسبت به FATF داشت، گفت: باید مشخص شود براساس این همکاری چه میزان موفقیت در حوزه پولشویی برای کشور ما حاصل می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201604109982607240.jpg تاکید,بر,دید,صیانتی,نسبت,به,FATF/,میزان,موفقیت,حاصل,از,همکاری,با,FATF,مشخص,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 6 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در واکنش به سخنان طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی با طرح این سوال که FATF شرط ‌پذیر با تحفظ پذیر است،گفت: براساس مقررات بین‌المللی این معاهده اگر شرط ‌پذیر با تحفظ پذیر نباشد، اثر چندانی نخواهد داشت.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به توضیح وزیر امور اقتصادی ودارایی درخصوص تطبیقی بودن FATF گفت: مقررات بین‌المللی توسط کشورهای غربی تهیه و تدوین می‌شود و آنها خودشان را با آن تطبیق می‌دهند، لذا این تطبیق طبیعی است، اما مشکل این است که برای ما مسئله‌ساز می‌شود، چرا که اگر موادی از آن را اجرا نکنیم به نوعی محکوم می‌شویم.

وی یادآور شد: گزارش وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص مبارزه با تروریسم، قاچاق و فرار مالیاتی تنها گزارشاتی ملی بود و ارتباطی با FATF نداشت، در حقیقت باید به این سوال پاسخ داده شود که چه بخشی از مبارزه با تروریسم، قاچاق و فرار مالیاتی براساس همکاری اطلاعاتی با FATF شکل گرفته است.

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه میزان موفقیت حاصل از همکاری با FATF باید مشخص شود، گفت: شفافیت موفقیت حاصل از همکاری با FATF در حوزه مبارزه با پولشویی باید مشخص شود.

وی با بیان اینکه لایحه دولت در این زمینه بخشی از مشکلات را حل خواهد کرد، گفت: بخشی از همکاری‌ها را دولت از گذشته آغاز کرده و بخشی در قالب لایحه برطرف می‌شود، اما مشکل این است که تاکنون کمیسیون مشترکی بین دولت و مجلس برای تعیین تکلیف و همفکری تشکیل نشده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دید صیانتی بر FATF باید داشت، گفت: در بسیاری از موارد مانند مواد مخدر و تروریسم، اسم کشور ما در لیست سیاه قرار دارد، در واقع باید مشخص شود اگر با FATF همکاری صورت می‌گیرد، ما از این لیست‌ها خارج خواهیم شد یا خیر./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet