خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/06 10:24:28
سرویس صحن
بنیادی:

قرارداد مالی FATF شفاف‌سازی درونی و بیرونی را به دنبال دارد

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه قرارداد مالی FATF شفاف‌سازی درونی و بیرونی را به دنبال خواهد داشت، گفت: به یقین انزواطلبی به ضرر ما خواهد بود.
قرارداد مالی FATF شفاف‌سازی درونی و بیرونی را به دنبال دارد عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه قرارداد مالی FATF شفاف‌سازی درونی و بیرونی را به دنبال خواهد داشت، گفت: به یقین انزواطلبی به ضرر ما خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108159176915.jpg قرارداد,مالی,FATF,شفاف‌سازی,درونی,و,بیرونی,را,به,دنبال,دارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بهروز بنیادی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 6 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در واکنش به سخنان طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی،گفت: مردم ما 7 اسفند سال جاری به دلیل  رفتارهای غیرمنطقی مجلس گذشته که بر علیه دولت یازدهم انجام می‌داد، تصمیم به یک خانه‌تکانی اساسی گرفتند، اما متاسفانه امروز همچنان بر طبل اختلاف می‌کوبیم بدون اندک توجهی به مطالعات نظام و دولت در اخذ و افزایش نقش ایران در سطح جوامع بین‌المللی.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به گفته مقام معظم رهبری نیاز امروز ما وحدت است، ادامه داد: جهان با ظهور تکنولوژی‌های نوین به یک دهکده تبدیل شده است، ما نمی‌توانیم فارغ از اصول حاکم بر این دهکده جهانی زندگی کنیم، لذا وقتی تمام کشورها در معاهدات بین‌المللی حضور فعال دارند، به یقین انزواطلبی به ضرر ما خواهد بود و عدم عضویت ما در WTO ضررهای بسیاری در بخش صادرات برای ایران به همراه دارد.

وی با بیان اینکه اگر امروز مجلس به برجام رأی داده است، باید آن را به بهترین شکل در سطح جهانی و مشارکت جهانی به بهره‌برداری برسانیم، گفت: اکنون که جامعه به ثبات نزدیک شده و در راه اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کنیم، پیوستن به FATF ما را در مباحث بیرونی و جهانی اقتصاد به اهدافمان می‌رساند و باید از این رهگذر زمینه جذب سرمایه‌گذاری خارجی که سالانه بالغ بر 50 میلیارد دلار است را فراهم کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی با بیان این درخواست که لیست افراد و بنگاه‌های مورد تحریم و گردش مالی آنها را به مردم ارائه کنید، گفت: قرارداد مالی FATF شفاف‌سازی درونی و بیرونی را به دنبال خواهد داشت. این در حالی است که برخی از این شرکت‌ها به طور کل مخالف با اصل 44 قانون اساسی  تشکیل شده‌اند، لذا معتقدم ابتدا باید از اصلاح خودمان شروع کنیم و از حضور در جهان و پیوستن به FATF نترسیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet