خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/06 10:55:00
سرویس صحن
فلاحتی:

گروه ویژه اقدام مالی در سال‌های گذشته بیشترین ضربه‌های اقتصادی و سیاسی را به ایران وارد کرده است

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی نگرانی‌ها، به جهت دشمنی آمریکا و برخی کشورهای اروپایی است، گفت: گروه ویژه اقدام مالی در سال‌های گذشته بیشترین ضربه‌های اقتصادی و سیاسی را به ایران وارد کرده است.
گروه ویژه اقدام مالی در سال‌های گذشته بیشترین ضربه‌های اقتصادی و سیاسی را به ایران وارد کرده است نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی نگرانی‌ها، به جهت دشمنی آمریکا و برخی کشورهای اروپایی است، گفت: گروه ویژه اقدام مالی در سال‌های گذشته بیشترین ضربه‌های اقتصادی و سیاسی را به ایران وارد کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605107553363448.jpg گروه,ویژه,اقدام,مالی,در,سال‌های,گذشته,بیشترین,ضربه‌های,اقتصادی,و,سیاسی,را,به,ایران,وارد,کرده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، فرهاد فلاحتی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 6 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در واکنش به سخنان طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، گفت: ورود در عرصه‌های بین‌المللی اقتضای رشد و توسعه کشور است اما ملاحظات امنیت ملی و حفظ کرامت و جایگاه نظام امری عقلایی است که کمترین توجه به آن ضررهای زیادی به حال و آینده کشور وارد خواهد کرد.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نگرانی دلسوزان نظام و کشور به دلیل شدت دشمنی آمریکا و برخی کشورهای اروپایی است. همه می‌دانیم که گروه اقدام مالی در سال‌های گذشته بیشترین ضربه‌های اقتصادی و سیاسی را به کشور ما وارد کرده است؛ برنامه‌های تحریمی سازمان ملل براساس گزارش‌های این گروه بوده و کشور ایران خود قربانی تروریسم است و بیشترین ضربه را از ترور خورده، تروری که از ناحیه برخی از همین کشورها بوده است.

وی یادآور شد: ایران از بدو انقلاب اسلامی علمدار مبارزه با پولشویی بوده و اقدامات فراوان مبارزه با مواد مخدر داشته و بیشترین شهید را در این راه داده است.

فلاحتی افزود: اکنون نگرانی ما این است که ما کشورهای گروه ویژه اقدام مالی درخصوص تروریسم و پولشویی به تعریف مشترکی نرسیده‌ایم و  مادامی که این تفاهم مشترک ایجاد نشود، فرآیند پیچیده‌ای را در پیش داریم. لذا ضمن تاکید بر اینکه باید به جهان نشان دهیم که ما FATF را طرد نمی‌کنیم، اما انتظار داریم که کشور ما را کشوری با ریسک بالای ترور و پولشویی در نظر بگیرند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با ذکر چند سوال از وزیر اقتصاد گفت: آیا دادن تعهد سیاسی بالا در این‌خصوص جزو وظایف قانونی شما  بوده است؟ آیا سناریوی همکاری درازمدت با این گروه در شورای عالی امنیت ملی نوشته شده است؟، پس از پذیرش در این گروه، چه گشایش‌های اقتصادی برای مردم و کشور خوهیم داشت؟‌ آیا میزان همکاری اطلاعاتی کشور را تاکنون روشن کرده‌اید؟ و در آخر پیوستن به این گروه در ادامه برجام به نظر می‌رسد، آیا در شرایطی که برجام از سوی برخی کشورها هنوز اجرایی نشده ، لذا ضرورت دارد که به این گروه بپیوندیم؟/

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet