خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/06 12:02:19
سرویس صحن
فلاحت‌پیشه:

وزیر اقتصاد بایددر خصوص تعهدات الزام‌آور FATF پاسخ می‌دادند

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس گفت:وزیر اقتصاد باید به سوال نمایندگان در رابطه با تعهدات الزم آور در خصوص FATF پاسخ می‌دادند.
وزیر اقتصاد بایددر خصوص تعهدات الزام‌آور FATF پاسخ می‌دادند نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس گفت:وزیر اقتصاد باید به سوال نمایندگان در رابطه با تعهدات الزم آور در خصوص FATF پاسخ می‌دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/201604109815655818.jpg وزیر,اقتصاد,بایددر,خصوص,تعهدات,الزام‌آور,FATF,پاسخ,می‌دادند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حشمت الله فلاحت پیشه در نشست علنی امروز (سه شنبه 6 مهرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود درباره صحبت‌های وزیر اقتصاد گفت: بحث FATF باید در مجلس مورد رسیدگی قرار می‌گرفت و جمع‌بندی رئیس مجلس را در این رابطه قبول دارم اما این به معنای پایان رسیدگی به FATF‌در مجلس نیست.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر اقتصاد مدت زمان زیادی را صحبت کرده اما هر نماینده تنها 3 دقیقه وقت برای صحبت داشت و با وجود اینکه بنده 8 سوال را از وزیر مطرح کردم ایشان به سوال‌هایم پاسخ ندادند.

فلاحت‌پیشه افزود: براساس قانون اساسی شأن وزیر و نماینده مجلس برابر است ولی هیأت رئیسه شأن را بر اساس دقیقه بیان می‌کند.

وی ادامه داد: حساسیت‌ها در موضوع FATF به این دلیل است که این موضوع توسط گروه جی 7 که 7 کشور صنعتی هستند مطرح شده و در حال حاضر نیز توسط گروه جی 20 که دشمنان منطقه‌ای ایران عضو آن هستند حضور دارند بنابراین باید به حساسیت‌ها دقت شود.

فلاحت‌پیشه افزود: باید شرایطی مهیا می‌شد که وزیر اقتصاد پاسخگوی سوال نمایندگان باشد و نکته دیگر اینکه تمام تلاش‌ها برای تصویب قطعنامه شورای امنیت علیه ایران توسط گروه‌های جی 8 و جی 20 بوده است که متولی FATF هستند و اگر تعهد الزام‌آور باشد می‌توانند آن را در قطعنامه‌ها لحاظ کنند.

دکتر لاریجانی در پاسخ به تذکر فلاحت‌پیشه گفت: وزیر اقتصاد درباره پذیرش شرط‌ها در مورد FATF پاسخ دادند و این موضوع را گفتند که ایران بر اساس نظامات خود بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد البته اگر در این خصوص پیشنهادی دارید مطرح کنید و اگر لازم می‌دانید از وزیر اقتصاد دعوت کنیم تا بیشتر توضیح بدهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت اقتصاد در چارچوب مصوبات مجلس می‌تواند مذاکرات را انجام دهد و تعهدات نیز باید بر اساس قوانین باشد و اگر غیر از این باشد باید موضوع در مجلس پیگیری شود. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet