هدر موبایل
1395/07/06 12:17:10
سرویس صحن
کاظم‌زاده در نطق میان دستور:

مردم انتظار صداقت و عدالت دارند/ بانک‌ها از ارائه تسهیلات به جوانان اجتناب می‌کنند

نماینده مردم دهلران در مجلس، گفت: اصلی ترین مطالبات مردم، اشتغال و فرار از غول بیکاری است.
مردم انتظار صداقت و عدالت دارند/ بانک‌ها از ارائه تسهیلات به جوانان اجتناب می‌کنند نماینده مردم دهلران در مجلس، گفت: اصلی ترین مطالبات مردم، اشتغال و فرار از غول بیکاری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108959669295.jpg مردم,انتظار,صداقت,و,عدالت,دارند/,بانک‌ها,از,ارائه,تسهیلات,به,جوانان,اجتناب,می‌کنند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شادمهر کاظم زاده در نشست علنی امروز(سه شنبه 6 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تبریک آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس گفت: یاد همه فداکاری ها و رشادت های رزمندگان، جانبازان و شهدای دفاع مقدس را گرامی می داریم. استکبار جهانی پس از جنگ تحمیلی در ظلمی مضاعف، نبردی نابرابر در میدان اقتصادی به مردم ایران تحمیل کرده که امیدواریم ملت بزرگ ایران با الهام گیری از پایداری های دوران دفاع مقدس و هوشمندی بار دیگر پشت حیله و نیرنگ را بشکنند و سربلند از این نبرد تحمیل شده بیرون آیند.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه صداقت و عدالت به عنوان جوهره آموزه های دینی از مهم ترین انتظارات مردم است، یادآور شد: اصلی ترین مطالبات مردم امروز اشتغال و فرار از غول بیکاری است. در شرایطی که حجم نقدینگی بالای یک میلیون میلیارد تومان است، اما بانک ها به عنوان منبع تامین مالی برای رونق اقتصادی از پرداخت حداقل تسهیلات به جوانان و اقشار جویای کار دریغ می ورزند. این چه عدالت و صداقتی است؟

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری بخش دولتی و خصوصی به گونه‌ای هدایت شده که اکثر سرمایه‌گذاری‌ها در مراکز کشور انجام می شود و این به سرازیر شدن جمعیت به مرکز کشور می‌انجامد که به یک بمب جمعیتی تبدیل خواهد شد.

کاظم زاده افزود: پروژه (ان.جی.ال) دهلران و سایر پروژه های مشابه این منطقه، سال هاست که منتظر دریافت وام از صندوق توسعه ملی و سرمایه گذاری بخش خصوصی است، عدم سرمایه گذاری هاست که موجب می شود مهاجرت معکوس استان ایلام شدت گرفته و جوانان حوزه انتخابیه آواره کلانشهرها شوند. از این رو صندوق توسعه ملی باید پاسخ دهد و هیأت امنا این مسئله را بررسی کنند تا مشخص شود چرا علی رغم تمام ساز و کارهای اداری و قانونی بعد از گذشت چندین سال این وام به پروژه مذکور پرداخت نشده است. تا مقداری از عطش جوانان جویای کار رفع شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: برخورداری از آب کافی و با کیفیت مناسب حداقل لازمه ادامه حیات در منطقه است، امروز روستاهای آبادانان و دهلران از لحاظ آب آشامیدنی با مشکل رو به رو هستند و در اوج گرمای طاقت فرسای تابستان، عدم تأمین برق مطمئن مشکلات مردم این مناطق را چندین برابر کرده است.

وی افزود: پیش بینی آب مطمئن شهرستان های بدره، دره شهر و ابادانان از ضروریات این منطقه است، حال با وجود این مسئله مشخص نیست که چرا وزارت نیرو، پروژه سد سیکان را تعطیل کرده است، در حالی که با صرف هزینه حدود 20 درصد از پروژه را پیش برده است. این سد مطمئن ترین و پاک ترین منبع آشامیدنی بوده و همچنین برای آبیاری زمین های پایین دست بسیار ضروری است.

کاظم زاده ادامه داد: این چه صداقتی است که وزارت نیرو با وجود هزینه و امکان بهره برداری از این سد، پروژه را متوقف کرده است، از طرف دیکر فرهنگیان و بازنشستگان چرا باید سال ها منتظر پاداش پایان خدمت باشند، چرا نباید به این پاداش بعد از سال سود تعلق بگیرد.چرا حق نوار مرزی کارمندان استان ایلام پرداخت نمی شود، چرا در زمان جنگ تحمیلی همه عزیزانی که در استان اسلام حضور داشتند، به عنوان زمان رزمندگی محسوب شده، اما همه مردم این استان، که تمام دوران دفاع مقدس در این مناطق حضور داشتند، رزمنده محسوب نمی شوند.

وی ادامه داد: چرا فرصت مرز 430 کیلومتری استان ایلام دیده نشده و از بازارچه های این مناطق و مرز مهران استفاده بهینه نمی شود، چرا حقوق کارمندان دولت بایستی هماهنگ به معنای واقعی نباشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet