هدر موبایل
1395/07/06 12:37:11
سرویس صحن
محجوب در تذکر شفاهی مطرح کرد:

لزوم تأمین مسکن کارگران/ اقدامی در خصوص ساخت مسکن اجتماعی نشده است

نماینده مردم تهران در مجلس با تأکید بر لزوم تأمین مسکن کارگران گفت: علیرغم اینکه در قانون اساسی بر روی تأمین مسکن تأکید شده اما در زمینه تأمین مسکن اجتماعی کاری صورت نگرفته است.
لزوم تأمین مسکن کارگران/ اقدامی در خصوص ساخت مسکن اجتماعی نشده است نماینده مردم تهران در مجلس با تأکید بر لزوم تأمین مسکن کارگران گفت: علیرغم اینکه در قانون اساسی بر روی تأمین مسکن تأکید شده اما در زمینه تأمین مسکن اجتماعی کاری صورت نگرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201603108687741071.jpg لزوم,تأمین,مسکن,کارگران/,اقدامی,در,خصوص,ساخت,مسکن,اجتماعی,نشده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا محجوب در نشست علنی امروز (سه شنبه 6 مهرماه) مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس در تذکر شفاهی خود گفت: در خصوص قانون کار اصلاحیه‌ای در رابطه با برنامه 5 ساله توسعه به مجلس ارسال شده که چند موضوع در آن هدف است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: ایجاد انعطاف برای رفع اختلافات، تقویت بیمه بیکاری با رویکرد گسترش بیمه بیکاری و تقویت همسویی منافع کارگران و کارفرمایان و ضرورت حمایت دولت از تولید از اهداف ذکر شده است.

محجوب افزود: پیش‌نویسی در اصلاحیه‌ای در رابطه با لایحه مذکور در دولت گذشته به کمیسیون اجتماعی ارسال شد و مورد رسیدگی قرار گرفت که مشکلاتی داشت اما مجددا دولت جدید نیز شبیه آن پیش‌نویس را به مجلس ارائه کرده این در حالی است که تمامی دولت‌ها وعده امنیت شغلی را می‌دهند اما در تبصره یک ماده 7 قانون کار آمده است به حداکثر مدت برای کارهای موقت که جنبه دائم ندارند معلوم شود اما پیشنهاد حذف این بند داده شده، چرا به جای سوال در مورد قانونی که اجرا نشده است این کارها انجام می‌شود بنابراین باید به اکثریت بزرگ اجتماعی کشور توجه شود.

وی با انتقاد از توجه مسکن کارگران گفت: علیرغم اینکه در قانون اساسی بر روی تأمین مسکن تأکید شده اما در زمینه تأمین مسکن اجتماعی کاری صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس آیین‌نامه داخلی باید سقف زمانی برای به سرانجام رسیدن تحقیق و تفحص‌ها وجود داشته باشد اما این موضوع مورد توجه هیأت رئیسه و کمیسیون‌های مجلس قرار نگرفته این در حالی است که این از وظایف نظارتی مجلس است. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet