ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/06 12:39:46
سرویس صحن
لطفی در تذکر شفاهی مطرح کرد؛

بنیاد مسکن بسیاری از روستانشینان را از امتیاز داشتن مسکن، محروم کرده است

عضو کمیسیون اجتماعی با انتقاد از وضعیت مسکن خانواده‌های ایرانی گفت: بر اساس اصل ۳۱ قانون اساسی حق هر فرد و خانواده داشتن مسکن مناسب است.
بنیاد مسکن بسیاری از روستانشینان را از امتیاز داشتن مسکن، محروم کرده است عضو کمیسیون اجتماعی با انتقاد از وضعیت مسکن خانواده‌های ایرانی گفت: بر اساس اصل 31 قانون اساسی حق هر فرد و خانواده داشتن مسکن مناسب است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106872281442.jpg بنیاد,مسکن,بسیاری,از,روستانشینان,را,از,امتیاز,داشتن,مسکن،,محروم,کرده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسن لطفی در نشست علنی امروز (سه شنبه 6 مهرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی به  وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد مسکن گفت: بر اساس اصل سی و یکم قانون اساسی داشتن مسکن مناسب حق هر فرد و خانواده است از این رو دولت با رعایت اولویت‌ نیاز مسکن نیازمندان به خصوص کارگران و روستانشینان را باید فراهم کند اما متأسفانه بانک‌ها در این زمینه همکاری نمی‌کنند.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر تأمین مسکن نیازمندان افزود: متأسفانه بنیاد مسکن نیز بسیاری از روستانشینان را از امتیازات مذکور محروم ساخته است بنابراین لازم است در این زمینه اقدامات لازم در دستور قرار گیرد.

وی در تذکری به هیأت رئیسه مجلس گفت: بر اساس ماده 51 آیین‌نامه داخلی مجلس کمیسیون اجتماعی موظف به انجام وظایف در محدوده امور اداری، استخدامی، کار، اشتغال و روابط کار است اما بررسی حقوق‌های نجومی علیرغم آنکه در ابتدا به کمیسیون اجتماعی ارجاع داده شده بود از این کمیسیون سلب و به کمیسیون اصل 90 ارجاع شده است.

لطفی در تذکر به وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: علیرغم اظهارات و ادعاهای مطرح در خصوص خدمات‌رسانی به کشاورزان متأسفانه هیچ خدماتی به کشاورزان ارائه نشده کما اینکه مسولان این تعاونی‌ها نیز به انجام معاملات و بنگاه‌داری مشغول هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شهرستان رزن از داشتن یک کارخانه کوچک نیز محروم است از این رو مهاجرت‌ها از این شهر افزایش یافته است لذا تقاضا می‌شود به این موضوع رسیدگی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet