هدر موبایل
1395/07/06 12:45:53
سرویس صحن
موسوی لارگانی در نطق میان دستور:

FATF ؛ پروژه‌ای در راستای خودتحریمی و خدشه به استقلال و امنیت ملی است

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، معتقد است پروژه FATF در راستای خودتحریمی، خدشه به استقلال و امنیت ملی و حذف گروه های جهادی است.
FATF ؛ پروژه‌ای در راستای خودتحریمی و خدشه به استقلال و امنیت ملی است نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، معتقد است پروژه FATF در راستای خودتحریمی، خدشه به استقلال و امنیت ملی و حذف گروه های جهادی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104295524708.jpg FATF,؛,پروژه‌ای,در,راستای,خودتحریمی,و,خدشه,به,استقلال,و,امنیت,ملی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛  سید ناصر موسوی لارگانی در نشست علنی امروز ( سه شنبه، 6 مهرماه ) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با تبریک به مناسب بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه و همچنین تسلیت به مناسبت فرارسیدن ماه عزای سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدا... الحسین (ع)، گفت: هفته دفاع مقدس که یادآور حماسه آفرینی جوانان شجاع و بی ادعای ایران اسلامی است را به عموم دلاورمردان و شیرزنان عرصه ایثار ودفاع تبریک عرض می نمایم .

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، افزود: از شاخصه های دفاع مقدس، معنویت، استقامت، شجاعت، بی اعتنائی به دنیا و شهادت طلبی رزمندگان بود و  امروز هم که کشورمان مورد هجمه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی قرار گرفته نقش نیروهای ایثارگر بیش از گذشته مشهود است.


این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم اجرای کامل طرح رتبه بندی معلمان، گفت: از دولت می خواهم تا ضمن توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان نقشه راه، با اجرای کامل طرح رتبه بندی معلمان به قشر معزز و فرهیخته فرهنگی و رفع دغدغه های معیشتی این عزیزان توجه شود .


وی با یادآوری نامگذاری سال 95 به عنوان « اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» از سوی مقام معظم رهبری، یادآور شد: این نامگذاری نشانی واضح‌تر از کم‌کاری ما مسئولین در این باره ندارد در حالی که نامگذاری سال 95 به این شکل و ترکیب اقتصاد مقاومتی با دو کلمه «اقدام» و «عمل» حاکی از آن است که همتی مضاعف برای تحقق این شعار لازم است .


موسوی لارگانی با تاکید بر اینکه  معنای کلام رهبری این است که ما یک الگوی اقتصادی را با عنوان اقتصاد مقاومتی به کار گیریم تا دندان طمع آمریکا را برای فشار به ملت ایران از بعد اقتصادی برای همیشه بکند، ادامه داد: هر چند اقتصاد مقاومتی نه ‌تنها شامل حوزه اقتصاد بلکه شامل فرهنگ، هنر و اجتماع هم می‌شود اما متاسفانه با وجودی که شش ماه از آن گذشته اقدام و عملی برای تحقق آن صورت نگرفته است.


نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم، یادآور شد: با توجه به اینکه برخی اعضای تیم اقتصادی دولت اعتقاد جدی و عملیاتی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ندارند از این رو دولت باید در گام اول برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در تیم اقتصادی خود، به طور کامل تجدیدنظر کرده و افرادی که با تفکرات سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هماهنگ هستند را بکارگیری کند.


وی حل مشکلات تولید داخل، ایجاد اشتغال و رفع بیکاری، رونق اقتصادی و مقابله‌ با رکود را مطالبه جدی مردم دانست که باید مورد توجه ویژه مجلس دهم قرار گیرد، تصریح کرد: مردمی که از دعواها و درگیری های سیاسی خسته شده اند به امید حل مشکلات عمده زندگی خود به دمیدن روح جدیدی در کالبد خانه ملت رای دادند و حالا منتظرند تا منتخبان آنان به شعارهای خود جامه عمل بپوشانند .

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: هم اکنون مردم انتظار دارند امید، تخصص و جوانی منتخبین لیست امید با درایت و دلسوزی منتخبین اصولگرا تلفیق شده و همه دست در دست هم برای حل چند مشکل عمده نظیر بیکاری، مسکن، رکود، تورم و افزایش اعتبارات دولت اقدام نمائیم .


موسوی لارگانی با بیان اینکه FATF به عقیده دلسوزان نظام اقدامی از سوی غرب در تکمیل پروژه تحریم محسوب می شود، افزود:  این پروژه جدید، خودتحریمی، خدشه به استقلال و امنیت ملی و حذف گروه های جهادی را نشانه گرفته است؛ دنیا بداند مبارزه با پولشویی در نظام مقدس جمهوری اسلامی، همواره مورد تاکید و الزام بوده و مورد تصویب مجلس شورای اسلامی نیز قرار گرفته ولیکن آنچه جای تامل دارد برخورد دوگانه غرب در قبال گروه های تروریستی همچون منافقین و داعش است .


نماینده مردم فلاورجان در مجلس دهم، افزود: ضروری است به منظور جلوگیری از آسیب های احتمالی و جدی به کشور، این موضوع در مجلس مطرح و براساس اصل 77 قانون اساسی، مفاد توافق مورد بررسی و تصمیم مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

وی در تذکری به وزیر کشور، گفت: آقای رحمانی فضلی به قول خود بابت ایجاد شهرهای طاد و ونهر، اشترجان، مینادشت، بوستان و سهر و فیروزان در شهرستان فلاورجان عمل نموده و همچنین انتزاع محله شهید پرور گارماسه از شهر فلاورجان انتظار به حق مردم بزرگوار و فهیم این خطه است که باید مورد تاکید قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انقاد از اینکه هم اکنون مردم از کمبود پزشک در اورژانس و بخشهای تخصصی گله مند هستند در این باره به وزیر بهداشت تذکر داد و گفت: انتظار می رود نسبت به افزایش تعداد کادر پزشکی بیمارستان شفا ( کلیشاد و سودرجان )  اقدام نمایند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در تذکری دیگر به وزیر کشور، یادآور شد: آقای رحمانی فضلی نسبت به تخصیص اعتبار برای احداث سالن چندمنظوره فرهنگی هنری در شهرستان فلاورجان اقدام شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم،  با بیان اینکه کارگران شرکت پلی اکریل بعد از شش ماه هنوز حقوق نگرفته اند، تصریح کرد:  از ریاست محترم جمهور و وزرای کابینه می خواهم تا با اختصاص اعتبار مورد نیاز برای حل مشکلات عدیده شرکت پلی اکریل اقدام عاجل نمایند  زیرا  کارگران این شرکت شش ماه است که حقوق نگرفته اند.

موسوی لارگانی ادامه داد: آقای نوبخت و همکاران محترم برای یک لحظه خود را جای کارگر پلی اکریل و کاشی اصفهان و ... بگذارید ماههاست عرق شرم و خجالت از خانواده بر پیشانی این کارگران عزیز قرار دارد در حالی که معنای اقتصاد مقاومتی یعنی حمایت از همین واحدهای تولیدی . 

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی،  در تذکری به وزیر نیرو، گفت: انتظار می رود در اسرع وقت اعتبار لازم برای پروژه های فاضلاب شهرهای قهدریجان، کلیشاد و سودرجان ، ابریشم ، بهاران ، ایمانشهر و پیربکران تخصیص یابد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان نطق خود با تاکید بر اینکه باید با خاطیان حقوق های نجومی با جدیت برخورد شود، تصریح کرد:  از ریاست محترم جمهور و اعضای کابینه انتظار دارم در سال اقتصاد مقاومتی و شرایط تنگنای شدید بودجه مملکت، با موضوع حقوق های نجومی مدیران دوایر دولتی به شدت برخورد کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet