هدر موبایل
1395/07/06 13:27:23
سرویس صحن
شریعت نژاد در نطق میان دستور مطرح کرد:

ضرورت تسریع در تعیین تکلیف وضعیت شاندیز و ثامن الحجج

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، از ضرورت تعیین تکلیف موسسه مالی ثامن الحجج و همچنین شاندیز خبر داد وگفت: مردم نباید هزینه بی‌مسئولیتی دستگاه های مسئول را بپردازند.
ضرورت تسریع در تعیین تکلیف وضعیت شاندیز و ثامن الحجج عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، از ضرورت تعیین تکلیف موسسه مالی ثامن الحجج و همچنین شاندیز خبر داد وگفت: مردم نباید هزینه بی‌مسئولیتی دستگاه های مسئول را بپردازند. https://cdn.icana.ir/d/019/201603104035361747.jpg ضرورت,تسریع,در,تعیین,تکلیف,وضعیت,شاندیز,و,ثامن,الحجج Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شمس‌الله شریعت‌ن‍ژاد در نشست علنی امروز سه شنبه(6 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با تبریک هفته دفاع مقدس، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی براساس فرمایش بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مرهون وحدت کلمه ملت بود از این‌رو هر عاملی که موجب تفرقه مردم می‌شود، قطعا محتاج برخورد مناسب است.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی، از منتقدان خواست تا برای برون رفت از مشکلات فرهنگی و اقتصادی کشور پیشنهاد راهگشا بدهند.

وی افزود: در طول‌ سال‌های اخیر اینگونه استنباط می‌شود که تلاش برای برهم زدن انسجام ملی با هدف کسب قدرت و ثروت برای برخی افراد، اصل قرار گرفته است و سعی می‌کنند با تخریب جناح حاکم فارغ از قضاوت خیرخواهان و دلسوزان انقلاب اسلامی با تریبون‌های در اختیار موجبات دلسردی و بی‌اعتمادی مردم را فراهم می‌کنند و متاسفانه این رویه در دولت‌های گذشته با شدت کمتری معمول بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در پیشنهادی خواستار جایگزین شدن برخورد سیستمی به جای برخوردهای سلیقه‌ای به ویژه در مسئله کنسرت‌ها شد و گفت: از همه منتقدان عاجزانه می‌خواهم به جای اصرار بر انتقاداتی که صرفا موجب خوشحالی دشمنان است برای برون رفت از مشکلات اقتصادی و فرهنگی که حاصل زحمات کلیت نظام نه فقط دولت در طول سال‌های بعد از جنگ می‌باشد پیشنهادات راهگشا ارائه کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس به تشریح مشکلات و نارضایتی‌های مردم حوزه انتخابیه‌اش پرداخت وتصریح کرد: عملکرد دولتمردان در بروز نارضایتی‌ها نقش دارد، به طور مثال اراضی کشاورزی مشمول دو قانون ملی شدن جنگل‌ها و مراتع و اصلاحات ارضی شده است. در قانون ملی شدن جنگل‌ها و مراتع کلیه جنگل‌ها، مراتع و بیشه‌ها و پارک‌های جنگلی ملی اعلام شده است و افرادی که دارای سند مالکیت این اراضی هستند، اسنادشان باطل اعلام شد و این افراد یک سال فرصت داشتند تا مبالغ تعیین شده را در راستای حق مالکانه خود دریافت کنند.

وی ادامه داد: در قانون اصلاحات اراضی نیز از خرده مالکین به زارعین واگذار شده است و سند اصلاحات ارضی به نام آنان صادر شده است. بنیاد علوی که جانشین بنیاد پهلوی منسوخ شده است مالک چه نوع اراضی است که ادعای مالکیت اراضی در اختیار مردم را دارد. مردمی که بیش از 100 سال این اراضی را در اختیار دارند و زمین به ارث رسیده اباء و اجدادی‌شان است امروز با درخواست این بنیاد روبرو هستند که شرط صدور سند به این است که 50 درصد قیمت روز را به این بنیاد که تحت مدیریت بنیاد مستضعفان است، بپردازند.

شریعت‌نژاد ادامه داد: این مسئله در مجلس نهم مورد اعتراض نمایندگان قرار گرفت که در نهایت منجر به تحقیق و تفحص از بنیاد مستضعفان با 154 امضاء شد که متاسفانه این تحقیق و تفحص به جریان نیفتاد.

وی تاکید کرد: از نمایندگان درخواست می‌کنم نسبت به جریان افتادن این تحقیق و تفحص از بنیاد علوی اقدام کنند تا حقوق تضییع شده جمع زیادی از مردم 6 استان بازپس گرفته شود.

شریعت نژاد با انتقاد از افزایش بی رویه بهای آب و برق و گاز، گفت: با وجود اینکه افزایش درآمدی برای مردم حاصل نشده رشد بهای مصرفی آب و برق و گاز توجیهی ندارد.

وی با اشاره به عدم تحقق وعده های انتخاباتی دولت ها، افزود: آثار و تبعات وعده های انتخاباتی دولت ها بسیار است.

شریعت نژاد با انتقاد از حجم بالای زباله های رها شده در جنگل ها و مراتع کشور، تصریح کرد: محیط زیست کشور و حفظ آن باید به عنوان اولویتی برای مسئولان باشد.

وی از ضرورت تعیین تکلیف موسسه مالی ثامن الحجج و همچنین شاندیز خبر داد و گفت: مردم نباید هزینه بی مسئولیتی دستگاه های مسئول را بپردازند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تحقق اهداف سفرهای هیات دولت نیازمند اقدام جدی است، گفت: باید با تحقق وعده های داده شده سعی در رفع مشکلات مردم صورت بگیرد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet