ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/06 14:45:42
سرویس دیگر رسانه‌ها_
واعظى :

80 هزار میلیارد سرمایه گذارى در حوزه فناورى اطلاعات

وزیر ارتباطات و فناورى اطلاعات گفت: دربرنامه ششم توسعه،دولت ۲۰هزارمیلیاردتومان وبخش خصوصى نیز ۳برابر آن درحوزه فناورى اطلاعات وارتباطات سرمایه گذارى میکنند.
80 هزار میلیارد سرمایه گذارى در حوزه فناورى اطلاعات وزیر ارتباطات و فناورى اطلاعات گفت: دربرنامه ششم توسعه،دولت 20هزارمیلیاردتومان وبخش خصوصى نیز 3برابر آن درحوزه فناورى اطلاعات وارتباطات سرمایه گذارى میکنند. https://cdn.icana.ir/d/019/122779.jpg 80,هزار,میلیارد,سرمایه,گذارى,در,حوزه,فناورى,اطلاعات Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمود واعظى در مراسم گشایش سمپوزیوم مخابرات افزود: هدف از رساندن اینترنت به روستاها وبگردى نیست، بلکه این کار برای گسترش خدمات دولت الکترونیک در کشور است.

وى با اشاره به تحولات سریع در حوزه ارتباطات و نیاز بیشتر به پژوهش و تحقیق گفت: در این حوزه سرعت تغییر و کاربردهایش نیز تغییر می کند و توجه ما باید به این باشد که بودجه و امکانات را نیز تغییر دهیم.
واعظى تاکید کرد: در بیشتر کشورها ict  در خدمت سایر بخش ها برای توانمندسازی است و نگاه دولت نگاهی توسعه ای است و در یک سال گذشته ما تلاش کردیم زیرساخت ها را برای توسعه کشور فراهم کنیم.
وزیر ارتباطات افزود: دولت تاکنون 4 هزار میلیارد تومان در این بخش سرمایه گذاری کرده و بخش خصوصی نیز 12 هزار میلیارد به این حوزه آورده است.
وى گفت: هدف دولت بر این است که تصدی گری را به بخش خصوصی واگذار کند و فقط در بخش هایی که برای بخش خصوصی ارزش افزوده ندارد سرمایه گذاری کند.
واعظى افزود: دولت معتقد است فقط باید در حوزه قانونگذاری وارد شود و دسترسی ها را به بخش خصوصی واگذار کند.
وى تصریح کرد: سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز بر این است که دولت به بخش خصوصی دانش بنیان نیز توجه داشته باشد.
وزیر ارتباطات با اشاره به پروژه توانا گفت: این پروژه یکی از مواردی است که با سرمایه گذاری 5 سال آتی به نتیجه می رسد.
وى افزود: باید این باور را در بخش خصوصی به وجود بیاریم که همانند سایر کشورها در بخش تحقیق و پژوهش سرمایه گذاری کنند.
واعظی نگاه بخش خصوصى به محصولات ارزان قیمت چینى را یک مشکل دانست و گفت: تولیدات داخلى باید مورد توجه قرار گیرند و در پژوهشگاه هدفمان این است که محصولاتی که در کشور ایجاد می شود نیز مورد توجه قرار دهیم.
وزیر ارتباطات تاکید کرد: تلاش ما بر این است که محصولات بومی همه استانداردهای بین المللی را دارا باشد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ وى گفت : توجه به شرکت های دانش بنیان باعث می شود که این شرکت ها به بومی سازی در کشور توجه کنند؛ ضمن آنکه توجه به فارغ التحصیلان ایرانی باعث میشود آنها کارهای خوبی در کشور انجام بدهند./
پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet