ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/06 14:59:37
سرویس دیگر رسانه‌ها_
در دیدار با رییس مجلس سوریه؛

شمخانی: تنها مسیر پایان دادن به بحران جاری، تداوم مذاکرات سوری – سوری است

دبیر شورای عالی امنیت ملی با انتقاد از حمایت های آشکار سیاسی و نظامی آمریکا از گروه های مختلف تروریستی گفت: تنها مسیر پایان دادن به بحران جاری در سوریه تداوم مذاکرات سوری – سوری است.
شمخانی: تنها مسیر پایان دادن به بحران جاری، تداوم مذاکرات سوری – سوری است دبیر شورای عالی امنیت ملی با انتقاد از حمایت های آشکار سیاسی و نظامی آمریکا از گروه های مختلف تروریستی گفت: تنها مسیر پایان دادن به بحران جاری در سوریه تداوم مذاکرات سوری – سوری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101562285135.jpg شمخانی:,تنها,مسیر,پایان,دادن,به,بحران,جاری،,تداوم,مذاکرات,سوری,–,سوری,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ هدیه خلف عباس رییس مجلس نمایندگان سوریه و هیات همراه صبح امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت و گو کرد.
شمخانی در این دیدار با اشاره به دستاوردهای گسترده و پیروزی های سوریه که حاصل همراهی دولت و ملت این کشور در ایستادگی در برابر تروریست ها و حامیان آنها است، تاکید کرد؛ اراده محکم ملت سوریه آینده این کشور را که پیروزی و بازگشت به روزهای پرشکوه است، تعیین خواهند کرد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: آینده حلب و دیگر میادین سوریه صرفا در عرصه رویایی پرقدرت با تکفیری ها مشخص خواهد شد.
وی با اشاره با برخورد دوگانه آمریکا و غرب در مقابله با تروریسم افزود: آمریکا و برخی کشورهای اروپایی باید به این سوال پاسخ بدهند که چه رابطه ای میان شکست تروریست ها و تلاش این کشورها برای درخواست نشست فوری شورای امنیت سازمان ملل وجود دارد؟
دریابان شمخانی با انتقاد از حمایت های آشکار سیاسی و نظامی آمریکا از گروه های مختلف تروریستی عنوان داشت: مهمترین دلیل ناکامی طرح های مختلف سیاسی و ابتکارات دیپلماتیک و حتی فرصت های آتش بس طفره رفتن غرب و همپیمانان آن از پذیرش ماهیت تروریستی بسیاری از گروه های مسلح و افراطی و کمک رسانی به آن ها است.
نماینده مقام معظم رهبری خاطرنشان ساخت: دشمنی آمریکا و رژیم صهیونیستی با محور مقاومت به حدی است که حتی امنیت ملی خود و امنیت بین المللی را نیز نادیده می گیرند و متاسفانه شاهدیم که بعد از حملات متعدد تروریستی به اروپا، تجدیدنظر و اراده جدی در نحوه مقابله با تروریسم از سوی این دولت ها اتفاق نیافتاد.
وی گفت: تنها مسیر پایان دادن به بحران جاری در سوریه تداوم مذاکرات سوری – سوری برای دستیابی به ابتکارات سیاسی مورد توافق از سوی مجموعه گروه های سیاسی در این کشور است و در این زمینه پارلمان سوریه نقش بسزایی خواهد داشت.
هدیه خلف عباس رییس مجلس نمایندگان سوریه نیز در این دیدار با قدردانی از کمک های انسان دوستانه و مستشاری جمهوری اسلامی ایران به سوریه برای مقابله با تروریسم و دفاع از شهرها و روستاهای در معرض تهدید تاکید کرد: اگر برخی کشورهای عربی نیز مانند ایران با رویکردی صادقانه سعی در حل بحران داشتند، شاهد وضعیت بحرانی امروز در کشورهای منطقه نبودیم.
به گزارش دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، وی با اشاره به تحمیل جنگ تروریستی علیه سوریه با حمایت 80 کشور خاطرنشان کرد: علیرغم خواست بدخواهان سوریه هر روز یک پیروزی را در میادین مختلف به ثبت می رسانیم و هر پیروزی که رقم می خورد یک گام به سمت عبور از بحران نزدیکتر می شویم.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet