ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/07 10:00:04
سرویس اقتصادی
فرشادان:

نبود سردخانه و صنایع تبدیلی توت فرنگی را با بهای پایین نصیب دلال می کند

نماینده مردم سنندج،کامیاران و دیواندره در مجلس با بیان اینکه ۷۵ درصد توت فرنگی کشور در استان کردستان تولید می شود،گفت:نبود صنایع تبدیلی توت فرنگی را پس از یک تا دو روز نصیب دلال می کند.
نبود سردخانه و صنایع تبدیلی توت فرنگی را با بهای پایین نصیب دلال می کند نماینده مردم سنندج،کامیاران و دیواندره در مجلس با بیان اینکه 75 درصد توت فرنگی کشور در استان کردستان تولید می شود،گفت:نبود صنایع تبدیلی توت فرنگی را پس از یک تا دو روز نصیب دلال می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105213099739.jpg نبود,سردخانه,و,صنایع,تبدیلی,توت,فرنگی,,را,,با,بهای,پایین,نصیب,دلال,می,کند Icana

سیدمهدی فرشادان درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت تولید توت فرنگی،گفت:زمانی که صنایع تبدیلی کارآمد و سردخانه مناسب  برای فرآوری محصولی همچون  توت  فرنگی در این حوزه  انتخابیه   وجود ندارد؛بدیهی  است که کشاورز تنها 1 الی 2 روز  مهلت دارد  تا محصول را به بازار فروش برساند.

توت فرنگی وارداتی میوه توت فرنگی وارداتی2003007/14/2012 12:11:13 PMhttp://media.icana.ir/Image/2012/07/22569_Thum.jpg
توت فرنگی وارداتی

ایجاد سردخانه مجهز و صنایع تبدیلی توت فرنگی را با محصولات متنوع روانه بازار صادراتی می کند

نماینده مردم سنندج،کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمانی که کشاورز نتواند محصول  را در زمان مناسب به بازار ارائه دهد،بدیهی  است که فرصت فرآوری محصول  را از دست می دهد،ادامه داد:کشاورز زمانی که  مجبور است بدون صنایع تبدیلی محصول را به فروش برساند؛بدیهی است که  مجبور است محصول را زیرقیمت تمام شده به دلال واگذار کند.

تولید 75 درصد توت فرنگی کشور در استان کردستان

 وی ادامه داد:سردخانه مجهز و صنایع تبدیلی بهینه می تواند محصول باکیفیت توت فرنگی را با محصولات متنوع روانه بازار صادراتی کند؛زیرا توت فرنگی ایرانی محصولی است که در بسیاری از کشورهای جهان مشتری مناسبی دارد.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه  ومحاسبات مجلس با بیان اینکه 75 درصد توت فرنگی کشور در استان کردستان  تولید می شود؛اما نبود صنایع تبدیلی کارآمد عاملی است که نمی گذارد این محصول با کیفیت  توسعه محور حرکت کند،یادآورشد:  نبود سردخانه از  عواملی  است که  مانع ماندگاری بلندمدت محصول  می شود که  این  امر کشاورزان  را با مشکلات عدیده ای  روبرو  کرده  است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet