هدر موبایل
1395/07/07 11:16:36
سرویس اجتماعی
فرشادان مطرح کرد:

ضرورت بررسی سهمیه بیمه فرشبافان و کارگران ساختمانی/ دعوت از شرکت‌های تامین اجتماعی برای سرمایه‌گذاری در کردستان

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن تاکید بر بررسی وضعیت بیمه‌ای فرشبافان و کارگران ساختمانی، گفت: از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان تامین‌اجتماعی برای سرمایه‌گذاری در استان کردستان دعوت به عمل آورده‌ایم.
ضرورت بررسی سهمیه بیمه فرشبافان و کارگران ساختمانی/ دعوت از شرکت‌های تامین اجتماعی برای سرمایه‌گذاری در کردستان عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن تاکید بر بررسی وضعیت بیمه‌ای فرشبافان و کارگران ساختمانی، گفت: از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان تامین‌اجتماعی برای سرمایه‌گذاری در استان کردستان دعوت به عمل آورده‌ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100031333804.jpg ضرورت,بررسی,سهمیه,بیمه,فرشبافان,و,کارگران,ساختمانی/,دعوت,از,شرکت‌های,تامین,اجتماعی,برای,سرمایه‌گذاری,در,کردستان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، سیدمهدی فرشادان، پس از دیدار سه ساعته مجمع نمایندگان استان با رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور با بیان اینکه بسیاری از مسائل و مشکلات حوزه تامین اجتماعی استان در این دیدار از سوی نمایندگان مردم کردستان در مجلس به دکتر نوربخش منعکس گردید، گفت: مصوبات این جلسه باعث ارتقای شاخص‌های تامین اجتماعی در استان خواهد شد.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش تخت بیمارستان های آن سازمان در شهرستان های سنندج و سقز از 162 تخت فعلی به حداقل 250 تخت از جمله مواردی بود که در این دیدار از سوی مجمع نمایندگان مورد پیگیری قرار گرفت، یادآور شد: هم اکنون 207 هزار نفر بیمه شده اصلی (جمعیت نزدیک به 600 هزار نفر) در استان کردستان از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده می کنند بنابراین افزایش خدمات این سازمان در استان ضروری است.

وی افزود: در این جلسه با تقدیم نامه ای به رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور اختصاص یک دستگاه MRI یک و نیم تسلا به بیمارستان تامین اجتماعی سنندج به عنوان مطالبه ای جدی در راستای ارتقای سطح خدمات درمانی این بیمارستان پیگیری گردید که خوشبختانه رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور در دستوری خطاب به معاون درمان سازمان خواستار اقدام در این خصوص با نظر مساعد شدند.


10 تخت دیالیز در این بیمارستان راه اندازی می شود

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: تکمیل ارتقای هتلینگ بیمارستان تامین اجتماعی سنندج از دیگر درخواست هایی بود که با موافقت دکتر نوربخش در ماه‌های آتی انجام و سطح خدمات رفاهی در این بیمارستان برای رفاه حال مردم استان افزایش می یابد.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران با بیان اینکه در این دیدار رایزنی ها برای راه اندازی ده تخت برای خدمت رسانی به بیماران دیالیزی در این بیمارستان نیز با رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور انجام شد، اظهار کرد:  خوشبختانه این درخواست نیز با نظر مساعد مورد بررسی و موافقت قرار گرفت.


دعوت از شرکت های زیرمجموعه تامین اجتماعی برای سرمایه گذاری در کردستان

فرشادان همچنین در دیدار مجمع نمایندگان استان با رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور با بیان اینکه متاسفانه در سا‌ل‌های گذشته و حتی چند سال اخیر موضوع با اهمیت سرمایه گذاری در استان به صورت جدی و تا رسیدن به نقطه مطلوب پیگیری نشده است، اظهار کرد: اقدامات در این خصوص بیشتر شعاری است و عملگرایی به ندرت دیده شده است.

وی افزود: به اذعان مسئولان ارشد کشور و مدیران اجرایی استان، هم اکنون کردستان به سرمایه گذاری برای رفع معضل بیکاری و به چرخش درآمدن چرخ های توسعه نیاز مبرم دارد.


استقبال از سرمایه گذاری "شستا" در کردستان

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس دهم با اشاره به اینکه خوشبختانه شرکت های زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی از توان بسیار خوبی برای سرمایه گذاری برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: استان کردستان نیز دارای پتانسیل های بسیار خوبی در حوزه سرمایه گذاری است بنابراین از سرمایه گذاری شرکت های زیرمجموعه این سازمان در کردستان استقبال و آماده هرگونه همکاری در این زمینه هستیم.

فرشادان ادامه داد: سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی، دامپروری و صنعت و معدن در کردستان را برای شرکت های سرمایه گذار داخلی و خارجی بسیار سودآور خواند و گفت: در صورتی که مدیران اجرایی همت کرده و به اقدامات عملی برای جذب سرمایه گذاری در استان دست بزنند،  کردستان می تواند در هریک از این حوزه ها به یک قطب تاثیر گذار در کشور تبدیل شود.


پیگیری افزایش سهمیه بیمه فرشبافان و کارگران ساختمانی کردستانی از نوربخش

وی افزایش سهم بیمه فرشبافان استان، کارگران ساختمانی و برخی دیگر از گروه های کارگری را نیز از مطالبات مردمی از سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد و افزود: این موضوع در دیدار با آقای نوربخش مطرح گردید که امیدواریم با پیگیری های بعدی بتوانیم در ماه های آتی در این حوزه نیز به مردم کردستان خبرهای خوشی بدهیم.

فرشادان احداث مجتمعی فرهنگی ورزشی کارکنان در شهرستان های مرزی یا مرکز استان را از دیگر مطالبات از رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور عنوان کرد و گفت: ارتقای سطح خدمات رفاهی به خدمت رسانان به مردم کردستان در مجموعه تامین اجتماعی استان را به صورت ویژه پیگیری خواهیم کرد.تکمیل درمانگاه تامین اجتماعی کامیاران تا بهمن ماه سال جاری / شعبه اقماری تامین اجتماعی در موچش به زودی راه اندازی می شود

نماینده مردم سنندج در دیدار مجمع نمایندگان استان با رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور نیز با بیان اینکه تکمیل درمانگاه تامین اجتماعی کامیاران بعنوان یک خواسته به حق مردمی را از دکتر نوربخش پیگیری کردم، گفت: بر اساس دستوری که رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور بر روی مکاتبه اینجانب صادر کرده است، مدیران این سازمان مامور انجام برنامه ریزی مورد نیاز برای تکمیل درمانگاه تا بهمن ماه سال جاری شده اند.

وی افزود: ان شاالله با پایان این پروژه شاهد افتتاح آن و آغاز خدمت رسانی به مردم نجیب شهرستان کامیاران باشیم.

فرشادان با بیان اینکه از اعتبار مصوب 4 میلیارد تومانی مصوب برای تکمیل این درمانگاه تاکنون تنها یک میلیارد و 700 میلیون تومان پرداخت شده است، تصریح کرد: با اخذ دستور پیش گفت، 2 میلیارد و 300 میلیون مابقی نیز به این پروژه اختصاص خواهد یافت.


شعبه اقماری تامین اجتماعی در موچش به زودی راه اندازی می شود

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس دهم با اشاره به پیگیری های مستمر قبلی برای راه اندازی شعبه اقماری تامین اجتماعی در بخش موچش کامیاران جهت آسان کردن دسترسی مردم این بخش به خدمات تامین اجتماعی، اظهار کرد: به یاری خدا این مهم نیز در جلسه با دکتر نوربخش نهایی و در آینده نزدیک شاهد راه اندازی این شعبه در موچش خواهیم بود.

وی افزود: ایجاد درمانگاه تامین اجتماعی دیواندره که در سال های گذشته توسط نمایندگان ادوار حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران پیگیری شده بود از دیگر مباحث مطرح در این جلسه بود.


پیگیری اختصاص اعتبار جهت تصویب و راه اندازی درمانگاه تامین اجتماعی دیواندره در بودجه سازمان

فرشادان ضمن تقدیر تلاش های صورت گرفته در ارتباط با پیگیری تصویب و راه اندازی این درمانگاه در سال های گذشته، تصریح کرد: با توجه به رایزنی و مکاتبه صورت گرفته در این دیدار، دستور اولویت بندی برای اختصاص اعتبار تکمیل این پروژه در بودجه سازمان تامین اجتماعی کشور از سوی دکتر نوربخش صادر و به زودی شاهد کلنگ زنی این مرکز درمانی در دیواندره خواهیم بود.

گفتنی است در این جلسه رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور نیز در سخنانی از کمیته اجتماعی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به جهت پیشنهاد برخی مصوبات خوب و موثر مرتبط با فعالیت های سازمان تامین اجتماعی کشور قدردانی و تصریح کرد: امیدواریم با تصویب نهایی این پیشنهادات در کمیسیون تلفیق سازمان تامین اجتماعی کشور در تحقق اهداف خود بیش از پیش یاری شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet