خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/09 12:10:26
سرویس اقتصادی
سیده فاطمه حسینی:

معایب قوانین در زمینه جذب سرمایه گذار خارجی رفع شود/ ضرورت تقویت دیپلماسی اقتصادی

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید معایب قوانین فعلی در زمینه جذب سرمایه گذار خارجی رفع شود،گفت:باید پذیرفت در زمینه دیپلماسی اقتصادی ضعف وجود دارد.
معایب قوانین در زمینه جذب سرمایه گذار خارجی رفع شود/ ضرورت تقویت دیپلماسی اقتصادی عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید معایب قوانین فعلی در زمینه جذب سرمایه گذار خارجی رفع شود،گفت:باید پذیرفت در زمینه دیپلماسی اقتصادی ضعف وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107361890948.jpg معایب,قوانین,در,زمینه,جذب,سرمایه,گذار,خارجی,رفع,شود/,ضرورت,تقویت,دیپلماسی,اقتصادی Icana

سیده فاطمه حسینی درگفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درخصوص جذب سرمایه گذاری خارجی گفت: در خصوص قوانین لازم برای جذب سرمایه گذاری خارجی از مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و وزارت اقتصاد و نهادهای متولی خواسته شده تا معایب قوانین فعلی در زمینه جذب سرمایه گذار خارجی را گزارش کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی،افزود: تلاش ها برای تدوین قانونی جامع برای جذب سرمایه گذاری بیشتر در کشور انجام شده است.

این نماینده مردم درمجلس دهم،افزود:فارغ از بحث قانونگذاری برای جذب سرمایه گذار خارجی، باید به موضوع استفاده از ظرفیت دیپلماسی اقتصادی توجه جدی شود.

حسینی ادامه داد:باید پذیرفت در زمینه دیپلماسی اقتصادی ضعف وجود دارد؛بنابراین باید فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور به دنیا معرفی شود.

ضرورت تقویت دیپلماسی اقتصادی

وی با تاکید بر لزوم تقویت دیپلماسی اقتصادی ،گفت:در بحث مذاکرات هسته ای بار دیگر ثابت شد جمهوری اسلامی ایران به دنبال تعامل با دنیا است؛بنابراین باید این تلاش در حوزه جذب سرمایه گذاری خارجی از طریق دیپلماسی اقتصادی نیز با جدیت دنبال شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در کنار ضرورت تجدید نظر در قوانین مرتبط با این حوزه، به دلیل اینکه فرصت های اقتصادی کشور برای سرمایه گذاران خارجی شناخته شده نیست،انتظار داریم در این زمینه تلاش مضاعفی صورت پذیرد و از نیروهای کاردان،متعهد و متخصص موفق در زمینه توسعه دیپلماسی اقتصادی بهره گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet