ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/07 08:46:39
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

بحران ریاست جمهوری لبنان با مداخله ریاض آغاز شد/عمل به قانون اساسی کلید حل مشکلات سیاسی بیروت است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بحران ریاست جمهوری لبنان با مداخله ریاض آغاز شد و عمل به قانون اساسی کلید حل بحران سیاسی بیروت است.
بحران ریاست جمهوری لبنان با مداخله ریاض آغاز شد/عمل به قانون اساسی کلید حل مشکلات سیاسی بیروت است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بحران ریاست جمهوری لبنان با مداخله ریاض آغاز شد و عمل به قانون اساسی کلید حل بحران سیاسی بیروت است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106142311221.jpg بحران,ریاست,جمهوری,لبنان,با,مداخله,ریاض,آغاز,شد/عمل,به,قانون,اساسی,کلید,حل,مشکلات,سیاسی,بیروت,است Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن ابراز امیدواری نسبت به حل بحران پست ریاست جمهوری در بیروت گفت: لبنان کشوری با تنوع جمعیتی است و بر همین اساس قانون اساسی این کشور نحوه توزیع قدرت را تعیین کرده است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: رژیم صهیونیستی با سرمایه گذاری روی اختلافات در جامعه لبنان و تسلیح نیروهای فالانژیست جنگ داخلی بیروت را به آتش کشیده بود اما در نهایت این نیروهای حزب الله و جنبش امل با همراهی مسیحیان بودند که صلح را به عروس خاورمیانه بازگرداند.

وی در ادامه با پیش کشیدن جنگ سوریه گفت: رژیم سعودی برای جبران ناکامی های ریاض به دنبال تکرار توطئه های تل آویو در لبنان و کشاندن پای تروریست های تکفیری به لبنان بود که با هوشمندی سیدحسن نصرالله ناکام ماند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: مشکل اساسی لبنان این است که رژیم سعودی خود را مالک بیروت می داند و در مسائل داخلی این کشور مداخله می کند. عمل به قانون اساسی لبنان کلید حل مشکلات سیاسی بیروت است.

نقوی حسینی گفت:اگر ریاض دست از مداخله در امورداخلی بیروت بکشد ، لبنان رنگ آرامش و امنیت را به خود خواهد دید.

وی تاکید کرد: عناصر وابسته به رژیم صهیونیستی در لبنان که اتفاقا با ریاض نیز دارای ارتباطاتی هستند به عنوان تهدید علیه امنیت این کشور فعالیت می کنند اما شکل گیری اجماع سیاسی آنها را به حاشیه می راند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet