ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/07 08:34:03
سرویس سیاسی
امیرعبداللهیان در دیدار با رییس مجلس سوریه مطرح کرد:

تشکیل گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه به ریاست روسای مجالس

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل در دیدار با رییس مجلس سوریه از تصمیم برای تشکیل گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه خبرداد و گفت: نقش این گروه پیگیری همه جانبه روابط دو کشور با حضور نمایندگان فعال خواهد بود.
تشکیل گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه به ریاست روسای مجالس دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل در دیدار با رییس مجلس سوریه از تصمیم برای تشکیل گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه خبرداد و گفت: نقش این گروه پیگیری همه جانبه روابط دو کشور با حضور نمایندگان فعال خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201609109933955977.jpg تشکیل,گروه,دوستی,پارلمانی,ایران,و,سوریه,به,ریاست,روسای,مجالس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان و هدیه خلف عباس  رییس مجلس سوریه  روز گذشته (سه شنبه، ۶مهرماه) در مورد جزییات تشکیل کمیته دوستی پارلمانی دو کشور که در راس آن روسای مجالس دو کشور قرار دارند رایزنی کردند.

امیرعبداللهیان در این دیدار تاکید کرد: در جریان این سفر حسب توافق روسای مجالس در مذاکرات اخیر تهران، گروه دوستی پارلمانی  به ریاست رییس مجلس شورای اسلامی و متشکل از نمایندگان فعال مجلس تشکیل می شود که نقش آن در پیگیری همه جانبه روابط دو کشور ممتاز خواهد بود.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل گفت: در ماه های اخیر امریکایی ها به طور غیرمستقیم تلاش کردند  جمهوری اسلامی ایران را تشویق و به روش دیپلماتیک وادار کنند بپذیریم بشار اسد در آینده سوریه نقش نداشته باشد، که مواضع دقیق مقام معظم رهبری و راهبرد نظام مانع تحقق اهداف امریکا و رژیم صهیونیستی در این موضوع شد.

وی افزود: در همین زمان نیز آمریکایی ها تلاش فشرده ای را به عمل آوردند تا روسیه را با روش تهدید و تطمیع  وادار به همراهی با کاخ سفید در حذف بشار اسد کنند که مسکو هم هوشمندانه رفتار کرد.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل در پایان صحبت های خود خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری  با درایت همیشگی اجازه مذاکره با آمریکا را در موضوع منطقه و سوریه ندادند چرا که تاریخ  انقلاب و تاریخ معاصر اثبات می کند وعده دولتمردان آمریکایی به هیچ وجه قابل اعتماد نیست.

هدیه خلف عباس رییس مجلس سوریه نیز که به دعوت دکتر لاریجانی در تهران به سر می برد، اولین سفر خود در این سمت به کشورمان را نشانگر عمق روابط استراتژیک دو کشور خواند و افزود: ملت و دولت سوریه هیچگاه حمایت های جمهوری اسلامی را در مقطع حساس و تاریخی منطقه از یاد نخواهند برد.

هدیه عباس تشکیل گروه دوستی پارلمانی به ریاست دکتر لاریجانی  در مجلس دهم را نشانگر اهمیت نگاه تهران به کشور سوریه دانست و افزود: به زودی گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران  نیز به ریاست  رییس مجلس سوریه در دمشق شروع به کار خواهد کرد.

رییس مجلس سوریه در پایان صحبت های خود تداوم چهل دقیقه عملیات جنگنده های آمریکایی علیه نظامیان ارتش سوریه در حومه حلب را - هم زمان با آتش بس- که منجر به شهادت حداقل هشتاد نظامی  سوریه در حال مبارزه با تروریسم شد را نشانه حمایت کاخ سفید از تروریسم خواند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet