هدر موبایل
1395/07/07 08:50:58
سرویس سیاسی
ذوالنوری:

انتخاب رئیس جمهور لبنان آرامش را به بیروت باز می گرداند/تلاش جریان 14 مارس برای کنار زدن میشل عون

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تحلیل آخرین وضعیت بحران ریاست جمهوری لبنان گفت: حزب الله با همراهی احزاب مستقل لبنانی ضمن تلاش برای ایجاد وفاق ملی به دنبال حل بحران ریاست جمهوری و تثبیت پارلمان این کشور هستند.
انتخاب رئیس جمهور لبنان آرامش را به بیروت باز می گرداند/تلاش جریان 14 مارس برای کنار زدن میشل عون عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تحلیل آخرین وضعیت بحران ریاست جمهوری لبنان گفت: حزب الله با همراهی احزاب مستقل لبنانی ضمن تلاش برای ایجاد وفاق ملی به دنبال حل بحران ریاست جمهوری و تثبیت پارلمان این کشور هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201603100716992831.jpg انتخاب,رئیس,جمهور,لبنان,آرامش,را,به,بیروت,باز,می,گرداند/تلاش,جریان,14,مارس,برای,کنار,زدن,میشل,عون Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت:قدرت های سلطه طلب فرامنطقه ای همانند آمریکا و فرانسه با همراهی شیاطین منطقه ای همانند رژیم سعودی در جهت به آتش کشیدن لبنان با جنگ داخلی فعالیت کرده اند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: به موازات جنگ سوریه ، نیروهای مداخله گر تلاش کردند جنگ فرقه ای در لبنان کلید زده و بین حزب الله با طیف های سیاسی اختلافاتی ایجاد کنند.

وی با بیان این که نظام سلطه برای تامین امنیت سرزمین های اشغالی به دنبال آشوب و درگیری در لبنان است،گفت: مساله اساسی برای عربستان این است که اتحاد حزب الله و ارتش لبنان را با دولت این کشور برهم بزند تا رژیم صهیونیستی اهداف خود را در بیروت برعلیه جبهه مقاومت دنبال کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: حزب الله با همراهی احزاب مستقل لبنانی ضمن تلاش برای ایجاد وفاق ملی به دنبال حل بحران ریاست جمهوری و تثبیت پارلمان این کشور هستند.

وی گفت: جریان های تحت نفوذ رژیم سعودی موسوم به چهارده مارس به دنبال فتنه انگیری و ایجاد اختلاف یا حتی جنگ داخلی در لبنان هستند ، طبیعتا آنها در فضای ایجاد شده به دنبال سهم خواهی از دولت هستند.

ذوالنوری گفت:همواره نگرانی اساسی در مورد نیت سعدحریری وجود دارد ، مباحث مطرح شده توسط جریان 14مارس تنها برای وزن کشی داخلی در این جریان سعودی وجود دارد.

وی در ادامه افزود: جریان 14مارس به شکلی ناملموس تلاش می کند گزینه دیگری در کنار آقای میشل عون برای ریاست جمهوری لبنان مطرح کند تا همچنان بحران ریاست جمهوری لبنان ادامه پیدا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet