ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/07 08:54:53
سرویس سیاسی
کریمی قدوسی مطرح کرد:

اجماع تمام احزاب لبنان برای ریاست جمهوری میشل عون/شکست توطئه های نظام استکبار با پایان بحران ریاست جمهوری لبنان

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: در فضای سیاسی لبنان اجماع خوبی روی ریاست جمهوری آقای میشل عون شکل گرفته، زیرا وی با نگاهی مستقل، مواضع قاطع و روشنی در مسائل مختلف تاکنون اتخاذ کرده است.
اجماع تمام احزاب لبنان برای ریاست جمهوری میشل عون/شکست توطئه های نظام استکبار با پایان بحران ریاست جمهوری لبنان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: در فضای سیاسی لبنان اجماع خوبی روی ریاست جمهوری آقای میشل عون شکل گرفته، زیرا وی با نگاهی مستقل، مواضع قاطع و روشنی در مسائل مختلف تاکنون اتخاذ کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100988230047.jpg اجماع,تمام,احزاب,لبنان,برای,ریاست,جمهوری,میشل,عون/شکست,توطئه,های,نظام,استکبار,با,پایان,بحران,ریاست,جمهوری,لبنان Icana

جواد کریمی قدوسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل ساختار سیاسی گفت: جامعه لبنان با ادیان و مذاهب مختلف دارای پیچیدگی های خاصی است که منجر به فعالیت های سیاسی سنگینی شده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان این که قدرت های نظام سلطه به ویژه فرانسوی ها به شدت تلاش می کنند نبض امور سیاسی لبنان را در دست بگیرند،گفت: در گذشته نه چندان دور پاریس فضای بیروت را براساس منافع کاخ الیزه هدایت کند.

وی در ادامه افزود: در نگاه کشورهای استعمارگر اروپایی ، لبنان به عنوان دروازه نفوذ در غرب آسیا و خاورمیانه قلمداد می شود بنابراین برخی جریانات از گذشته با نظام سلطه دارای ارتباطاتی هستند که منجر به تنش های دامنه دار در این کشور شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: خوشبختانه قانون اساسی لبنان با هوشمندی خاصی تدوین شده است که براساس آن تقسیم قدرت صورت گرفته است.

وی در تشریح قانون اساسی لبنان گفت: طبق قانون اساسی لبنان،رئیس جمهوری از میان مسیحیان مارونی برگزیده می شود ، نخست وزیر از میان اهل سنت برگزیده می شود و رئیس پارلمان نیز باید از میان اهل تشیع لبنان انتخاب شود.

کریمی قدوسی گفت: اختلاف میان 3رکن اصلی قانون اساسی لبنان برای کشور لبنان به شدت خطرآفرین است و حالا عناصر مداخله گر به دنبال برهم زدن این توازن هستند.

وی گفت: فاصله تشکیل پارلمان لبنان و انتخاب رئیس جمهوری با حضور جریان 14 مارس منجر به شکل گیری اختلافات سیاسی و ایجاد فضای نفوذ برای دشمنان ملت این کشور شد.

این نماینده مجلس دهم گفت: پس از گذشت 2سال از بحران ریاست جمهوری لبنان ، این احساس در میان احزاب سیاسی لبنان ایجاد شد که برای نجات بیروت از بلبشوی سیاسی باید مذاکرات فشرده میان طیف های مختلف برگزار شود که ظاهرا منجر به نزدیکی مواضع سعدحریری به حزب الله شده است.

وی گفت: در فضای سیاسی لبنان اجماع خوبی روی ریاست جمهوری آقای میشل عون شکل گرفته است ، وی با نگاهی مستقل دارای مواضع قاطع و روشنی در مسائل مختلف تاکنون اتخاذ کرده است.

کریمی قدوسی تصریح کرد: امیدواریم که رئیس جمهوری لبنان هرچه سریع تر انتخاب شود.

وی گفت:پایان بحران ریاست جمهوری لبنان در حقیقت شکست توطئه های شوم نظام استکبار علیه مردم این کشور است،نظام سلطه به دنبال انتخاب رئیس جمهوری معارض با حزب الله بوده است که پای رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی را به بیروت باز کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مجموعه شرایط خاورمیانه در عراق ، سوریه ، یمن و بالاخره لبنان به گونه ای است که جریان مقاومت در حال تثبیت اقتدار خود است.

وی گفت: نگرانی اساسی درباره لبنان ظرف 5سال گذشته این بوده است که تروریسم تکفیری پای جنگ سوریه را به بیروت کشانده و مردم این کشور را سلاخی کند که خوشبختانه حزب الله این توطئه بزرگ را نیز تاکنون ناکام گذاشته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet