خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/07 13:37:44
سرویس سیاسی
سلیمی در واکنش به اظهارات وزیر خارجه بحرین:

ادعای آل‌خلیفه درباره حمایت ایران از شبه نظامیان بحرینی مضحک است/تلاش حکومت منامه برای سرکوب اعتراضات داخلی

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: ادعاهای مقامات بحرینی درباره حمایت ایران از شبه نظامیان در این کشور بسیار مضحک است، زیرا همه میدانند که معترضان و انقلابیون همان مردم بحرین بوده که به دنبال تحقق اهداف مشروعشان هستند.
ادعای آل‌خلیفه درباره حمایت ایران از شبه نظامیان بحرینی مضحک است/تلاش حکومت منامه برای سرکوب اعتراضات داخلی این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: ادعاهای مقامات بحرینی درباره حمایت ایران از شبه نظامیان در این کشور بسیار مضحک است، زیرا همه میدانند که معترضان و انقلابیون همان مردم بحرین بوده که به دنبال تحقق اهداف مشروعشان هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100851191296.jpg ادعای,آل‌خلیفه,درباره,حمایت,ایران,از,شبه,نظامیان,بحرینی,مضحک,است/تلاش,حکومت,منامه,برای,سرکوب,اعتراضات,داخلی Icana

اصغر سلیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات ضد ایرانی وزیر خارجه بحرین، گفت: متأسفانه مقامات آل خلیفه برای فرار از مشکلات داخلی خود و سرپوش گذاشتن بر این مسائل به ویژه اعتراضات مردمی، راه های دیگری را انتخاب می کنند، که یکی از این مسائل، طرح اتهامات بی پایه و اساس علیه جمهوری اسلامی است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در چند سال اخیر اعتراضات مردم انقلابی بحرین نسبت به اقدامات و عملکرد مقامات حکومت این کشور افزایش چشمگیری داشته، مردم در این اعتراضات خواستار تحقق و اجرای دموکراسی در بحرین هستند، اما مقامات آل خلیفه با ایجاد ارعاب به دنبال اجرای اهدافش است.

وی افزود: ادعاهای مقامات بحرینی درباره حمایت ایران از شبه نظامیان در این کشور بسیار مضحک است، زیرا همه میدانند نخست اینکه معترضان و انقلابیون همان مردم بحرین بوده که به دنبال تحقق اهداف مشروعشان هستند، از طرف دیگر ادعای آن ها درباره حمایت جمهوری اسلامی از شبه نظامیان در بحرین کذب و دروغ است، البته ما از تمام مظلومان جهان و مسلمانان حمایت میکنیم.

سلیمی با انتقاد از اظهارات وزیر خارجه بحرین درباره جزایر سه گانه، ادامه داد: اظهارات این مقام آل خلیفه درباره جزایر سه گانه هیچ جایگاه و اهمیتی ندارد، جالب است حکومتی که خود در بحث داخلی کشورش دارای مشکل و چالش است، به حمایت از ادعای جعلی امارات درباره جزایر سه گانه می پردازد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: سیاست رژیم صهیونیستی در شرایط کنونی در عرصه منطقه ای، استفاده ابزاری از کشورهای عربی برای ایجاد تنش و جنگ میان شیعه و سنی است، اما خوشبختانه جمهوری اسلامی با اتخاذ تدابیر ویژه تمام این دسایس را خنثی کرده است.

«خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر امور خارجه بحرین در دنباله روی محض از اربابان سعودی خود یاوه گویی های واهی و نخ نما علیه ایران را تکرار کرد.

وزیر خارجه آل خلیفه که نظامیان اشغالگر سعودی را برای سرکوب مردم بحرین وارد این کشور کرده اند روز دوشنبه طی سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مدعی شد که بحرین و کشورهای عربی از هیچ تلاشی برای برقراری بهترین روابط با ایران بر اساس حسن همجواری و احترام به حاکمیت کشورها بر اساس قوانین بین المللی دریغ نکرده اند اما پاسخی از سوی ایران دریافت نکرده اند.

وی همچنین مدعی شد که ایران با حمایت از شبه نظامیان به ایجاد نا امنی و بی ثباتی در بحرین و منطقه ادامه می دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet