خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/07 13:33:07
سرویس سیاسی
نانواکناری مطرح کرد:

توافق ایران و روسیه برای تحویل سامانه اس300 تا پایان سال جاری/تلاش نیروهای مسلح برای بومی سازی تسلیحات پدافندی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: بر اساس توافق میان ایران و روسیه، دولت مسکو باید تجهیزات سامانه اس ۳۰۰ را تا پایان سال جاری در چندین بخش به جمهوری اسلامی تحویل دهد، از این رو تاکنون بخش هایی از این سامانه به کشور وارد شده و امیدوارم این روند تا پایان ادامه داشته باشد.
توافق ایران و روسیه برای تحویل سامانه اس300 تا پایان سال جاری/تلاش نیروهای مسلح برای بومی سازی تسلیحات پدافندی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: بر اساس توافق میان ایران و روسیه، دولت مسکو باید تجهیزات سامانه اس 300 را تا پایان سال جاری در چندین بخش به جمهوری اسلامی تحویل دهد، از این رو تاکنون بخش هایی از این سامانه به کشور وارد شده و امیدوارم این روند تا پایان ادامه داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201603104711366908.jpg توافق,ایران,و,روسیه,برای,تحویل,سامانه,اس300,تا,پایان,سال,جاری/تلاش,نیروهای,مسلح,برای,بومی,سازی,تسلیحات,پدافندی Icana

ولی الله نانواکناری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بیانیه وزارت خارجه روسیه درباره تحویل تمامی سامانه‌های اس-300 به ایران تا پایان سال جاری میلادی، گفت: قطعا برای تقویت اقدامات پدافندی باید تجهیزات مورد نیاز تولید یا خریداری شود، البته به نظر من تمام این توانمندی ها باید در داخل کشور تولید و تأمین شود، اما در گام نخست می توان تا رسیدن به این موضوع، از کشورهای دیگر برای تأمین تجهیزات نیز کمک گرفت.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس توافق میان ایران و روسیه، دولت مسکو باید تجهیزات سامانه اس 300 را تا پایان سال جاری در چندین بخش به جمهوری اسلامی تحویل دهد، از این رو تاکنون بخش هایی از این سامانه به کشور وارد شده و امیدوارم این روند تا پایان ادامه داشته باشد.

وی افزود: انتظار جمهوری اسلامی در شرایط کنونی از دولت روسیه این است که سامانه اس 300 را بدون در نظر گرفتن فشارهای سیاسی در عرصه بین المللی و با سرعت هر چه بیشتر به کشورمان تحویل دهد.

نانوکناری ادامه داد: به طور حتم سامانه پدافندی اس 300 می تواند خدمات بسیاری خوبی را در عرصه پدافندی و تأمین امنیت آسمان کشورمان به ما بدهد، زیرا این سامانه از یک توانمندی بسیار خوبی برخوردار است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،افزود:  از طرف دیگر مسئولات و متولیان حوزه نظامی نیز باید تمام تلاش و برنامه ریزی خود را برای تولید تجهیزات پدافندی و نظامی به مراتب قوی تر و بهتر از سامانه اس 300 در کشور صورت دهند.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد انتظار می‌رود اجرای کامل قرارداد تحویل سامانه‌های پدافند هوایی اس-300 به ایران تا پایان سال جاری میلادی تکمیل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet