ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/07 09:55:59
سرویس صحن
کواکبیان پس از قرائت گزارش اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس:

ضرورت تغییر شیوه بودجه‌نویسی برای افزایش کارآمدی/ نسخه شفابخش عملیاتی نگاشته شود

نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است باید قوانین شفابخش به صورت عملیاتی نگاشته شده و نظارت بر قوانین افزایش یابد.
ضرورت تغییر شیوه بودجه‌نویسی برای افزایش کارآمدی/ نسخه شفابخش عملیاتی نگاشته شود نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است باید قوانین شفابخش به صورت عملیاتی نگاشته شده و نظارت بر قوانین افزایش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608107659248480.jpg ضرورت,تغییر,شیوه,بودجه‌نویسی,برای,افزایش,کارآمدی/,نسخه,شفابخش,عملیاتی,نگاشته,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 7 مهرماه) مجلس شورای اسلامی بعد از قرائت گزارش اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس از سوی ریاست آن گفت: قوانین صرفا به صورت کاغذی و یک سری الفاظ دردی را دوا نمی کند و باید دید چه طرح ها و لوایحی برای مردم مفید است چرا که مردم به خانه ملت دل بسته اند تا نسخه شفابخش عملیاتی به آنها ارائه کنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات،‌ اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علیرغم اینکه قانون در کشور کم نداریم، مشکلات در کشور زیاد است چرا که نظارت مجلس بر برنامه ها کمرنگ شده حتی شیوه بودجه نویسی هم باید تغییر کند چون بسیاری موسسه ها همچنان منتظر بودجه های دولتی هستند.

وی افزود: بی توجهی به برنامه 5 ساله ششم توسعه کشور صورت گرفته و طبق ماده 142 آیین نامه داخلی مجلس در حالی که باید 3 هفته بعد از تشکیل کمیسیون تلفیق برنامه کار آغاز شود، روند کار آنها بسیار کند است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه باید به ارتقای جایگاه مجلس توجه شود، خاطرنشان کرد: در حالی از نظام جامع انتخاباتی صحبت می شود که راهکاری برای آن نیست و کمکی به تقویت احزاب نمی شود و این مسائل در مرکز پژوهش ها تاکید نشده است./           

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet