هدر موبایل
1395/07/07 10:17:20
سرویس صحن
کوهکن پس از قرائت گزارش اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس:

مشوقی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در نظر گرفته نشده است

نماینده مردم لنجان در مجلس معتقد است مرکز پژوهش های مجلس با همکاری بیشتر با نمایندگان مجلس باید عمق کار را افزایش دهد.
مشوقی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در نظر گرفته نشده است نماینده مردم لنجان در مجلس معتقد است مرکز پژوهش های مجلس با همکاری بیشتر با نمایندگان مجلس باید عمق کار را افزایش دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/44127.jpg مشوقی,برای,سرمایه‌گذاری,بخش,خصوصی,در,نظر,گرفته,نشده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محسن کوهکن در نشست علنی امروز (چهارشنبه 7 مهرماه) مجلس شورای اسلامی بعد از قرائت گزارش اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس از سوی ریاست آن، از حجت الاسلام ناطق نوری ریاست وقت مجلس برای استقلال مرکز پژوهش های مجلس قدردانی کرد و گفت: دست نمایندگان برای سفارش تحقیقات و پژوهش بسته نیست و سفارش زیادی به مرکز پژوهش ها داده می شود.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: لازم است 2 ماه بعد از ارائه این گزارش، گزارش دیگری ارائه شود که چند نماینده به این نظرات کارشناسی توجه کردند لذا باید نظرات کارشناسی از نمایندگان نیز گرفته شود.

وی  افزود: خواهشمندیم عمق کار مرکز پژوهش ها بیشتر شود، مثلاً برای فساد بانکی سال ها مطلب گفته می شود اما در نهایت بخش نظارتی مقصر است در حالی که مشکل جای دیگر هم هست.

کوهکن ادامه داد: در حال حاضر تعیین شده که برای سرمایه گذاری بخش خصوصی، افراد 20 درصد سرمایه گذاری کنند و 80 درصد از منابع بانکی استفاده شود اما هیچ عامل تشویقی گذاشته نشده که اگر سرمایه گذار تنها 60 درصد از منابع استفاده کرد، مثلا زودتر وام بگیرد یا سود بیشتری داشته باشد که همین باعث ایجاد رانت بانکی و فساد بانکی پیش می آید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: لازم است سهم مجلس در کارها مشخص شود و تعامل بیشتری با مرکز پژوهش ها شکل گیرد./           

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet