هدر موبایل
1395/07/07 10:24:33
سرویس صحن
قاضی‌پور پس از قرائت گزارش اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس:

تعداد پورشه‌ها در تهران بیشتر از آلمان است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از واردات خودروهای لوکس به کشور؛ تصریح کرد: در دوره ۸ ساله آقای احمدی نژاد بیش از ۵۱۳ میلیارد دلار واردات انجام گرفت که از نظر عددی، ۴۹ درصد واردات تاریخ ایران را به خود اختصاص داد است.
تعداد پورشه‌ها در تهران بیشتر از آلمان است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از واردات خودروهای لوکس به کشور؛ تصریح کرد: در دوره 8 ساله آقای احمدی نژاد بیش از 513 میلیارد دلار واردات انجام گرفت که از نظر عددی، 49 درصد واردات تاریخ ایران را به خود اختصاص داد است. https://cdn.icana.ir/d/019/90582.jpg تعداد,پورشه‌ها,در,تهران,بیشتر,از,آلمان,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی پور در نشست علنی امروز (چهارشنبه 7 مهرماه) مجلس شورای اسلامی بعد از قرائت گزارش اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس از سوی ریاست آن، گفت: مرکز پژوهش‌ها باید مغز متفکر مجلس باشد که الحمدالله در تعدادی از حوزه‌های مهم اینگونه است ولی برخی از پژوهش‌ها به موقع به دست نمایندگان نمی رسد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با تغییر آیین نامه داخلی متأسفانه از نظرات کارشناسی مرکز پژوهش‌ها استفاده نمی‌شود، درحالیکه در آیین نامه قدیم در صحن علنی به پیشنهادات رسیدگی می‌شد.

قاضی‌پور گفت: در حوزه‌های اقتصادی مرکز پژوهش‌ها 8 بند را مطرح کرده است، در حوزه زیربنایی 9 بند، در حوزه اجتماعی 7 بند، در حوزه سیاسی و حقوقی 5 بند، در حوزه ارتقاء کارآمدی نظام 5 بند که جمعاً 34 بند می شود؛ این در حالی است که در سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در برنامه ششم توسعه 80 بند آمده است.

وی ادامه داد: 31 بند در امور اقتصادی، 7 بند در حوزه فناوری های اطلاعات و ارتباطات، 13 بند در حوزه اجتماعی، 7 بند در حوزه دفاعی و امنیتی، 5 بند در حوزه سیاست خارجی، 4 بند در حوزه حقوقی و قضایی، 7 بند در حوزه فرهنگی و 7 بند در حوزه علم و فناوری در سیاست‌های کلی برنامه ششم آمده است.

قاضی پور افزود: در حوزه کسب و کار مرکز پژوهش‌ها اعلام کرده رتبه ایران از بین 189 کشور 118 است اما اگر آمار و اطلاعات دقیق باشد، رتبه ایران نزدیک به 80 است؛ همچنین از نظر اقتصاد آزاد رتبه ایران 173 از بین 177 کشور اعلام شده که باید سوال کرد مگر کشور ما کمونیستی است؟!

وی با تأکید بر اجرای صحیح اصل 44 قانون اساسی گفت: واردات خودروهای خارجی در کشور زیاد بوده است و تعداد خودروی پورشه تولید آلمان در شهر تهران بیش از کشور آلمان است؛ این نشان‌دهنده اقتصاد آزاد نیست؟ آیا با این آمار ممکلت جمهوری اسلامی ایران زیر سوال نمی رود؟ آیا شما مانند برخی ها با آمارها بازی می‌کنید؟

قاضی پور گفت: در مجلس نهم چندین قانون خوب برای اقتصاد آزاد تصویب شده بود البته همکاران آقای جلالی در پی آن بودند که برای افراد خاص قانون خاص نوشتیم و پول حدود 80 میلیون ایرانی را به صاحبان کارخانجات اعطا کردیم.

وی ادامه داد: آیا تا به حال مرکز پژوهش‌ها پیشنهاداتی برای حل مشکلات آحاد جامعه مانند کشاورزان داشته است؟ آیا به مسکن اجتماعی کارگران توجه شده است؟ آیا به موضوع خرید تضمینی محصولات کشاورزی توجه شده است؟ با وجود داشتن فناوری زعفران چرا باید اسپانیا بازار جهانی را به دست بگیرد.

قاضی پور افزود: در بحث‌های سیاسی غفلت کردیم و طالبان اکثر افغانستان را اشغال کرد، گزارش مرکز پژوهش ها و پیش بینی این مرکز کجا بود؟ یک دفعه شنیدیم داعش به وجود آمده و بخش قابل توجهی از سرزمین های عراق و سوریه را گرفت و موصل سقوط کرد، گزارش مرکز پژوهش‌ها کجا بود؟

وی ادامه داد: در خصوص امنیت داخلی، خارجی و شغلی که تهدیدهای مهمی محسوب می‌شود چقدر کار شده است؟ در خصوص حقوق‌های نجومی که همه کارشناسان در جریان امر بودند چرا گزارش مفصلی همراه با راهکار به مجلس ارائه نشد؟ چرا با واردات خودروهای لوکس برخورد نشد؟ در دوره 8 ساله آقای احمدی نژاد طبق ارقام رسمی بیش از 513 میلیارد دلار واردات انجام گرفت، این از نظر عددی برابر با 49 درصد واردات تاریخ ایران است، این موضوع در کدام گزارش آمده است؟

قاضی‌پور گفت: بسیاری از صاحب‌نظران معتقدند بیش از نیمی از رقم 513 هزار میلیارد دلار واردات انجام شده ما به ازای کالایی ندارد و از طریق شرکت‌های صوری که در کشورهای ثالث ساخته شده به خارج رفته و در حساب‌های خارجی آنها ذخیره شده که باید سوال کرد که در کدام گزارش این پدیده را رسوا کردیم تا قوانین لازمه تصویب شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چرا درباره شرکت‌های دولتی و عملکرد طر‌ح‌ها گزارش کامل ارائه نمی‌شود؟ چرا بر علیه عملکرد طرح سلامت گزارش کامل ارائه نشده و مصارف این طرح بیش از منابع آن است؟ چرا بدهی‌های دولت به صندوق های کشور از جمله صندوق کارگران تأمین اجتماعی گزارش دقیق و راهکار عملیاتی ارائه نمی شود. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet