هدر موبایل
1395/07/07 10:33:40
سرویس صحن
دکتر لاریجانی در پاسخ به تذکر فلاحت‌پیشه:

هیات رئیسه می‌تواند تمام یا بخشی از وقت جلسه علنی را به بررسی مسائل مهم اختصاص دهد

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر فلاحت‌پیشه درباره علت قرائت گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در صحن علنی، گفت: هیات رئیسه می‌تواند تمام یا بخشی از وقت جلسه را به طرح مسائل مهم اختصاص دهد.
هیات رئیسه می‌تواند تمام یا بخشی از وقت جلسه علنی را به بررسی مسائل مهم اختصاص دهد رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر فلاحت‌پیشه درباره علت قرائت گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در صحن علنی، گفت: هیات رئیسه می‌تواند تمام یا بخشی از وقت جلسه را به طرح مسائل مهم اختصاص دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201609109307261125.jpg هیات,رئیسه,می‌تواند,تمام,یا,بخشی,از,وقت,جلسه,علنی,را,به,بررسی,مسائل,مهم,اختصاص,دهد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 7 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به بند یک ماده 22 و بند 5 ماده 24 آئین‌نامه داخلی مجلس گفت: از مرکز پژوهش‌ها به دلیل ارائه گزارش جامعی از مشکلات موجود در کشور تشکر می‌کنم اما هیات رئیسه مجلس با استناد به کدام یک از مواد آئین‌نامه، وقت زیادی از مجلس را به طرح این گزارش اختصاص دادند.

نماینده مردم اسلام‌آباد و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی نمایندگان گزارش مرکز پژوهش‌ها را به صورت کتبی نیز مطالعه کردند، افزود: گناه برخی نمایندگان چیست که باید هم گزارش را به صورت کتبی مطالعه کنند و هم در صحن علنی مجلس گزارش را به صورت شفاهی گوش دهند اما برخی نمایندگان دیگر این کار را انجام نمی‌دهند.

وی تاکید کرد: هیات رئیسه مجلس باید گزارش دهد که به چه میزان صحبت های نمایندگان در خصوص گزارش مرکز پژوهش‌ها کیفی بوده است.

در ادامه رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر فلاحت‌پیشه گفت: هیچ مکانیزمی برای تشخیص اینکه صحبت های نمایندگان در خصوص گزارش مرکز پژوهش‌ها به چه میزان کیفی و براساس قوانین بالادستی بوده است وجود ندارد.

دکتر لاریجانی خطاب به فلاحت‌پیشه افزود: اگر ماده 111 آئین‌نامه داخلی مجلس را مطالعه کرده باشید طبق این ماده هیات رئیسه می‌تواند تمام یا بخشی از یک جلسه علنی مجلس را به طرح امورات مهم در کشور اختصاص دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین این موضوع بسیار رایج است که نمایندگان در برخی مسائل هم گزارش‌ها را به صورت کتبی و هم به صورت شفاهی مطالعه و گوش دادند بنابراین اینکه گفته می‌شود چرا برخی نمایندگان گزارش را به صورت کتبی و شفاهی باید گوش دهند امری رایج است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet