ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/07 11:18:29
سرویس صحن
سلیمی در تذکر آیین‌نامه‌ای:

هیأت رییسه، استیضاح وزیر آموزش و پرورش را اعلام وصول کند

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر عضو کمیسیون آموزش مبنی بر عدم اعلام وصول استیضاح وزیر آموزش و پرورش در صحن علنی گفت: این گزارش امروز به دست ما رسیده؛ بنابراین در دستور جلسات بعدی قرار خواهد گرفت.
هیأت رییسه، استیضاح وزیر آموزش و پرورش را اعلام وصول کند رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر عضو کمیسیون آموزش مبنی بر عدم اعلام وصول استیضاح وزیر آموزش و پرورش در صحن علنی گفت: این گزارش امروز به دست ما رسیده؛ بنابراین در دستور جلسات بعدی قرار خواهد گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100605928132.jpg هیأت,رییسه،,استیضاح,وزیر,آموزش,و,پرورش,را,اعلام,وصول,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 7 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده 223 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: در این ماده آمده است موضوع استیضاح باید صریح و واضح باشد و هیأت رئیسه نیز موظف است بلافاصله طرح استیضاح را به کمیسیون تخصصی ارجاع دهد. کمیسیون نیز حداکثر ظرف یک هفته و پس از دعوت از وزیر مربوطه مورد استیضاح را باید بررسی کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس ماده مذکور کمیسیون پس از مدت معین در صورتی که  حداقل 10 نفر از امضاکنندگان استیضاح از امضای خود صرفنظر نکنند استیضاح باید در اولین جلسه علنی مجلس طرح شود.

سلیمی با بیان اینکه از امضاکنندگان استیضاح وزیر آموزش و پرورش نیستم یادآور شد: کمیسیون آموزش و تحقیقات حدود یک ماه و نیم قبل مورد استیضاح وزیر آموزش و پرورش را بررسی و یکشنبه گذشته آن را به هیأت رئیسه تقدیم کرد اما هنوز این موضوع در جلسه مطرح نشده است.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: گزارش استیضاح وزیر آموزش و پرورش حدود نیم ساعت قبل به دست ما رسیده است لذا در دستور جلسات بعدی صحن علنی قرار خواهد گرفت./           

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet