هدر موبایل
1395/07/07 13:32:21
سرویس سیاسی
نقوی حسینی با اشاره به فرا رسیدن روز بین المللی امحای تسلیحات هسته ای:

رویکرد شعارگونه غرب در امحای تسلیحات هسته ای/استراتژی ایران، خارومیانه بدون سلاح هسته ای است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: متأسفانه تولید کننده سلاح های هسته ای، قدرت های سلطه گری هستند که مدعی مبارزه با تسلیحات کشتار جمعی هستند و حتی از کشورهای دیگر مطالبه گری می کنند. در حالی که خود این کشورها تکثیرکننده این گونه تسلیحات هستند.
رویکرد شعارگونه غرب در امحای تسلیحات هسته ای/استراتژی ایران، خارومیانه بدون سلاح هسته ای است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: متأسفانه تولید کننده سلاح های هسته ای، قدرت های سلطه گری هستند که مدعی مبارزه با تسلیحات کشتار جمعی هستند و حتی از کشورهای دیگر مطالبه گری می کنند. در حالی که خود این کشورها تکثیرکننده این گونه تسلیحات هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/110850.jpg رویکرد,شعارگونه,غرب,در,امحای,تسلیحات,هسته,ای/استراتژی,ایران،,خارومیانه,بدون,سلاح,هسته,ای,است Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرا رسیدن روز بین المللی امحای تسلیحات هسته ای، گفت: استراتژی جمهوری اسلامی در عرصه منطقه، خارومیانه بدون سلاح هسته ای است و به تبع این مسئله، ما خواهیم جهان عاری از سلاح هسته ای هستیم.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، افزود: متأسفانه تولید کننده سلاح های هسته ای، قدرت های سلطه گری هستند که مدعی مبارزه با تسلیحات کشتار جمعی هستند و حتی از کشورهای دیگر مطالبه گری می کنند. در حالی که خود این کشورها تکثیرکننده این گونه تسلیحات هستند.

نقوی حسینی ادامه داد: مصداق بارز این مسئله رژیم صهیونیستی است، که در شرایط کنونی بیش از 300 کلاهک هسته ای در اختیار دارد و عضو هیچ یک از کنوانسیون های خلع سلاح هسته ای نیست و از این قوانین تبعیت نمی کند. از طرف دیگر هیچ نهاد نظارتی نیز به خود اجازه نمی دهد که با این رویکرد رژیم صهیونیستی برخورد کند.

وی گفت: امحای تسلیحات هسته ای در سطح جهان دارای اهمیت بسیاری است و این مسئله یکی از سیاست های جمهوری اسلامی است، البته انتظار است که نهادهای بین المللی، به طور واقعی با تکثیر تسلیحات هسته ای مقابله کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، افزود: در شرایط کنونی تمام ملت ها نگران مسابقه تسلیحاتی چند کشور غربی هستند و این مسئله امنیت جهان را با خطر جدی روبه رو کرده است، از این رو این کشورها به ویژه آمریکا باید به این روند و رویکرد پایان دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet