خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/07 11:22:43
سرویس صحن
جعفرپور در نطق میان دستور:

نتایج انتخابات آمریکا تفاوتی برای ما ندارد/ دولتمردان به فکر تقویت درونی اقتصاد کشور باشند

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس بر این نکته تاکید کرد که باید دولتمردان تنها به فکر تقویت درونی اقتصاد کشور با الگوی اقتصاد مقاومتی و توجه به تقویت ارزش‌های ایرانی اسلامی در جامعه باشند.
نتایج انتخابات آمریکا تفاوتی برای ما ندارد/ دولتمردان به فکر تقویت درونی اقتصاد کشور باشند نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس بر این نکته تاکید کرد که باید دولتمردان تنها به فکر تقویت درونی اقتصاد کشور با الگوی اقتصاد مقاومتی و توجه به تقویت ارزش‌های ایرانی اسلامی در جامعه باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104868546498.jpg نتایج,انتخابات,آمریکا,تفاوتی,برای,ما,ندارد/,دولتمردان,به,فکر,تقویت,درونی,اقتصاد,کشور,باشند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جمشید جعفرپور در نشست علنی امروز چهارشنبه (7 مهر) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود، افزود:  این نطق مصادف شده با 3 مناسبت مهم  و تأمل‌برانگیز. اول؛ همزمانی با روزهای آغازین ماه مهر، بازگشایی مدارس و مراکز علمی و آغاز فصل دانایی. درس این مناسبت آن است که استحکام و اقتدار ایران اسلامی جز بر پایه رشد علمی و ارتقاء بینش و تعمیق فرهنگ اسلامی ایرانی امکان پذیر نیست. این ایام خجسته را به همه معلمان، اساتید، دانش‌آموزان و دانشجویان عزیز کشور تبریک عرض می کنم.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دوم؛ هفته دفاع مقدس است که مجالی برای یادآوری جانفشانی‌های شهیدان و فداکاری جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس و خانواده‌های مکرم آنها به عنوان چراغ هدایت جامعه ادای احترام و تکریم جامعه ایثارگران و در زمان کنونی، بزرگداشت مدافعان حرم که مانع دستیابی حرامیان به اهداف غیرانسانی خود می باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: سوم؛ ماه محرم است، ماه عشق و دلدادگی به ارزش‌های والای انسانی و الهی، اوج کمال انسانیت، ماه ولایت و الگوی اطاعت از امام و رهبر الهی، ماه ابوالفضل و زینب و حسین(ع) ؛ امید آنکه ما بیشترین بهره را از فرصت محرم برای شناخت وظیفه و تعمیق بینش و باور به پیام های عاشورا کسب نماییم.

وی ضمن بیان نکاتی در عرصه بین‌المللی  و حوزه داخلی، افزود: این ایام شاهد پیروزی‌های میدانی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و تکمیل حلقه‌های موفقیت در صحنه مقابله با دشمنان نظام، آمریکا، اسرائیل و عربستان و شکست عوامل دست نشانده آنان، تروریست‌های تکفیری داعش در سوریه و عراق می باشیم. فریب طرح های به اصطلاح آتش‌بس را که هدفی جز فراهم آوردن فرصت برای بازسازی تروریست‌ها ندارد، نخوریم.

جعفرپور تاکید کرد: باید ایمان داشته باشیم که نتایج انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در آمریکا هر چه که باشد تفاوتی برای کشور ما ندارد و از عمق دشمنی آنان نمی کاهد. دولتمردان تنها به فکر تقویت درونی اقتصاد کشور با الگوی اقتصاد مقاومتی و توجه به تقویت ارزش‌های ایرانی اسلامی در جامعه باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد:  این روزها سخن از مواجهه با FATF یا همان کارگروه ویژه مالی در سازمان مبارزه با پولشویی است. توافق برجام پیش روی ماست، درس بزرگ برجام علیرغم وفای به عهد و انجام تعهدات از سوی جمهوری اسلامی بدعهدی و بی‌اعتمادی به طرف مقابل به ویژه آمریکاست، درسی که باید در FATF به کار آید. دولت و مجلس باید هوشمندانه با پیش‌بینی حرکات احتمالی طرف مقابل و بدون هیچ گونه اعتماد و حسن ظنی مسیر پیوستن را طراحی کند.

وی گفت: نارضایتی جامعه از شرایط اقتصادی به ویژه در زمینه رکود و اشتغال زنگ خطری است که باید همه ارکان نظام به ویژه دولت و مجلس را متوجه سازد و با همدلی و همکاری تلاش‌های خود را در راستای اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توانمندی های داخلی سرعت بخشد.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس با یادآوری مشکلات حوزه انتخابیه خود، ادامه داد:  از وزارت کشور می خواهم به منظور بهبود جریان اجرایی کشور تقویت و افزایش اختیارات اداری فرمانداری های ویژه از جمله فرمانداری ویژه لارستان را در دستور کار قرار دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: مشکل بی آبی در حوزه انتخابیه این جانب جدی است، وزارت نیرو برنامه خود را برای آبرسانی به بخش های مختلف در حوزه انتخابیه این جانب به مردم اعلام کند؛ وزارت نفت نیز عقب‌ماندگی خود را در گازرسانی به همه بخش‌ها جبران و تسریع نماید.

جعفرپور تاکید کرد: وزارت راه و شهرسازی با اختصاص بودجه و اوراق سهام باند دوم جهرم  و بندرعباس را که نقش بسزایی در اقتصاد منطقه دارد را به پایان رساند همچنین اتصال ریلی به استان جنوبی کشور از طریق راه آهن شیراز، جهرم و بندرعباس را با جدیت مورد توجه قرار دهد.

وی افزود:  با اختصاص پزشک متخصص خدمات درمانی را در این منطقه محروم خنج تقویت شود همچنین در شهرستان گراش با احترام به تلاش‌های خیر بزرگ مرحوم حاج شیخ احمد انصاری، ادارات باقی مانده این شهرستان را مستقر و ساختمان سایت اداری شهرستان تکمیل شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: دولت در انجام طرح‌هایی که به صورت 50درصد تعهد مشارکت کرده به ایفای وعده داده شده اقدام کند و خیرین را دلسرد نکند؛ پردیس دانشگاه فرهنگیان واحد خاوران که وزیر در جمع مردم وعده داده با جدیت پیگیری شود همچنین دولت از تأسیس و راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لارستان حمایت کرده تا امکان جذب سرمایه مردمی و اشتغالزایی مردم منطقه فراهم شود. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet