ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/07 13:34:05
سرویس سیاسی
علیرضا رحیمی:

برگزاری همایش ایران کانکت 2016 با حذف شروط مدنظر پیگیری می شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ازپیگیری همایش ایران کانکت ۲۰۱۶ برای اطمینان از حذف شروط مدنظر خبر داد.
برگزاری همایش ایران کانکت 2016 با حذف شروط مدنظر پیگیری می شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ازپیگیری همایش ایران کانکت 2016 برای اطمینان از حذف شروط مدنظر خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106203230239.jpg برگزاری,همایش,ایران,کانکت,2016,با,حذف,شروط,مدنظر,پیگیری,می,شود Icana

علیرضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزارش همایشه ایران کانکتن 2016 از سوی شرکت انگلیسی، عنوان کرد: در شرایط برگزاری این همایش نکاتی وجود داشت که با واکنش رسانه ها مواجه شد و حساسیت ملی در این باره ایجاد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس واکنش های ملی، وزارت ارتباطات و فناوریبه مسئله ورود کرد و در بیانیه ای عنوان داشت که هیچ شرطی در اجرای همایش اعمال نمی شود و در تبلیغات نیز طرف برگزار کننده نکات را رعایت خواهد کرد.

وی گفت: بنابراین مسئله تاحدی پیش نرفت که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به موضوع ورود کند چرا که وزارت به موقع شرایط را اصلاح کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: اما برای اطمینان از اینکه شروط برداشته شده است، مسئله را بررسی خواهیم کرد.

به گزارش خانه ملت، "ایران کانکت 2016" همایشی است که به میزبانی مشترک شرکت Capacity Media، وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و شرکت ارتباطات زیرساخت در شهریور ماه برگزار شد.

اما نکته قابل توجه‌ای که موجب اعتراض رسانه‌ها و مسئولان شد، سطری از اطلاعیه سایت این همایش بود که اعلام کرده "علاوه بر ضوابط شرکت برگزار‌کننده این همایش شرایط الحاقی بر این سمینار حاکم است. شرکت در Euromoney برای افراد حقیقی و حقوقی که برابر مقررات بین‌المللی اتحادیه اروپا و دولت انگلستان در لیست تحریم قرار دارند به هیچ وجه مجاز نیست و این شرکت مجاز است امکان شرکت افراد را بر اساس این ضوابط بررسی نماید."

به عبارت دیگر این متن بیانگر اجرای تحریم‌ها برای اولین‌بار در قلب ایران یعنی تهران است، براین اساس بسیاری از مسئولان ایرانی که به بهانه‌های مختلف از سوی آمریکا و کشورهای غربی در لیست تحریم قرار گرفته‌اند اجازه حضور در این سمینار را در کشور خودشان ندارند.

برخی نمایندگان مجلس از جمله علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، برگزاری چنین همایشی در پایتخت جمهوری اسلامی ایران را پذیرفتن ظلم دانست و گفت: به ویژه آنکه یک طرف این همایش انگلیس است و سیاست‌های خصمانه این کشور علیه ملت ما در تمام سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بسیار روشن و واضح است.

در نهایت وزارت ارتباطات و فناوری طی اطلاعیه‌ای نسبت به اعتراضات واکنش نشان داد و طی آن اعلام کرد که این همایش صرفاً رویکرد فنی اقتصادی داشته و به هیچ وجه همایش سیاسی نیست لذا هیچ یک از مقامات سیاسی یا نظامی درخواست حضور در این همایش را نداشته‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet