خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/07 11:26:37
سرویس صحن
کواکبیان در نطق میان دستور:

اصلاح‌طلبان از رهبر انقلاب در خصوص نصیحت دلسوزانه در مورد انتخابات آینده تشکر می‌کنند

نماینده مردم تهران در مجلس، اگرچه به تشکر اصلاح‌طلبان از رهبر انقلاب در خصوص نصیحت دلسوزانه در مورد انتخابات آینده اشاره می‌کند اما می‌گوید لازم است دستگاه قضایی نیز کسانی را که کشور را به ورطه نابودی کشاندند، محاکمه کند.
اصلاح‌طلبان از رهبر انقلاب در خصوص نصیحت دلسوزانه در مورد انتخابات آینده تشکر می‌کنند نماینده مردم تهران در مجلس، اگرچه به تشکر اصلاح‌طلبان از رهبر انقلاب در خصوص نصیحت دلسوزانه در مورد انتخابات آینده اشاره می‌کند اما می‌گوید لازم است دستگاه قضایی نیز کسانی را که کشور را به ورطه نابودی کشاندند، محاکمه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608107987934093.jpg اصلاح‌طلبان,از,رهبر,انقلاب,در,خصوص,نصیحت,دلسوزانه,در,مورد,انتخابات,آینده,تشکر,می‌کنند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 7 مهرماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک آغاز سال تحصیلی، گفت: در مورد انتخابات سال 96 باید بگویم که کمتر از هشت ماه به دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا باقی مانده و ما بر این باوریم که دستگاه های امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی، نظارتی، اجرایی، ستادها، کاندیداها، احزاب و همه بخش ها باید دست به دست هم دهند تا انتخاباتی در تراز ملت ایران با شور، شعور و شکوه فراوان برگزار شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر وزارت کشور قرار است لایحه جامع انتخابات را تقدیم مجلس کند، فرصتی باقی نمانده و باید هر چه سریع تر این لایحه را به مجلس ارسال کند، از طرف دیگر ما معتقد هستیم که انتخابات باید به سمت تقویت احزاب و تحزب گرایی در کشور پیش برود.

وی گفت: به جای اینکه اشخاص میدان دار باشند، احزاب باید میادین را در دست بگیرند و این اتفاق ان شاء الله خواهد افتاد، از طرف دیگر ما اصلاح طلبان از رهبر معظم انقلاب، تشکر می کنیم که نصیحت دلسوزانه در مورد انتخابات آینده فرمودند، اما ما معتقد هستیم که این کفایت نمی کند و کسانی که کشور را ورطه نابودی کشاندند، حتما دستگاه قضایی باید به محاکمه آن ها بپردازد و نباید سکوت بکند.

کواکبیان ادامه داد: چندبار این مسئله اعلام شده که این مسئله دستگاه قضا برای ما اهمیت دارد، باید دستگاه قضایی کاری کند که ما مجبور نشویم با امضا و نامه های فراوان آن را درخواست بکنیم، به عدالت، به عدالت و به عدالت باید کارها صورت گیرد و ما هیچ چیزی را خارج از عدالت نمی خواهیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، درباره ابعاد مختلف فساد اقتصادی، گفت:قطعا مجلس می تواند از بروز فساد سیستماتیک جلوگیری کند، این روزها بحث املاک نجومی مطرح است، چرا باید یک خبرنگار را به جرم افشای این مسئله و به اتهام اقدام علیه امنیت ملی زندانی کنند، مگر شهرداری تهران، امنیت ملی است، خبرنگار، حرمت دارد و باید دست آن خبرنگاری را که افشا کرد، بوسید، نه آن که آن را محاکمه کرد.

سازمان تبلیغات جلوی مداحانی را که به مجلس توهین می‌کند، بگیرد

وی با اشاره به در پیش بودن ایام محرم، و لزوم استفاده از این سرمایه‌ اجتماعی و فرهنگی تاکید کرد و گفت: سازمان تبلیغات نسبت به ساماندهی هیات‌های مذهبی اقدام کند، زیرا بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، استفاده جناحی، خطی و باندی و سیاسی از عزاداری‌ها ممنوع است و سازمان تبلیغات باید جلوی مداحانی که می‌گویند مجلس خراب است و یا به یکی از نمایندگان روحانی پیشکسوت و زندانی پیش از انقلاب توهین می‌کند، را بگیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ترامپ و هیلاری کلینتون فرقی برای ایران ندارند گفت: امیدواریم  وزارت خارجه در جهت هماهنگی در منطقه و سطح جهانی کاری کند که منافع ملی جمهوری اسلامی ایران تامین شود.

کواکبیان بر لزوم استفاده از ظرفیت روابط ایران و پاکستان تاکید کرد و گفت: قطعا نباید ظرفیت های روابط دو کشور از دست برود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet