هدر موبایل
1395/07/09 13:44:44
سرویس اقتصادی
بائوج لاهوتی خبرداد:

تغییرکاربری هفت هزار هکتار از اراضی چای

نماینده مردم لنگرود درمجلس با بیان اینکه ۷ هزار هکتار از اراضی چای استان تغییرکاربری داده شده است،گفت:درگذشته نچندان دور ۵۰ هزارتن تولید چایو حدود ۳۲ هزار هکتار باغ چای درکشور داشتیم؛اما از این میزان ۲۵ هزار هتکار باقی مانده است.
تغییرکاربری هفت هزار هکتار از اراضی چای نماینده مردم لنگرود درمجلس با بیان اینکه 7 هزار هکتار از اراضی چای استان تغییرکاربری داده شده است،گفت:درگذشته نچندان دور 50 هزارتن تولید چایو حدود 32 هزار هکتار باغ چای درکشور داشتیم؛اما از این میزان 25 هزار هتکار باقی مانده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104325397174.jpg تغییرکاربری,هفت,هزار,هکتار,از,,اراضی,چای, Icana

مهرداد بائوج لاهوتی درگفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت  تولید چای درکشور،گفت: 7 هزار هکتار از اراضی  چای استان تغییرکاربری داده شده است و این موضوع نمی توانددر زمینه تولید چای ایرانی امری  مناسب تلقی شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سه هزار هکتار از  مزارع برنج ما تغییرکاربری داده شده  است، گفت: حدود 4 هزار هکتار از مزارع باغ  توت تغییرکاربردی داده  شد و این در حالی است که باید برای برطرف شدن  این موضوعات تلاش های بهینه  ای  انجام شود.

وی با بیان اینکه ما چرا  باید شاهد این حجم  از واردات برنج باشیم درحالی که می توانیم با  تولید 400 هزارتن  در راستای  از واردات  برنج بینیاز  شویم، ادامه داد:باید برای تولید بهینه 400 هزارتن برنج تدابیری شود تا ما بتوانیم  با برنامه ریزی داخلی  میزان نیاز برنج  مصرفی کشور را  تامین کنیم.

 بائوج لاهوتی افزود:بطور مثال زمانی تعرفه  واردات ابریشم 200 درصد بود؛اما این میزان هم اکنون  به 5 درصد رسیده است  بدین معنا که عملا  این تعرفه مجانی است و از همین رو ما در روزگاری  1000 تن ابریشم تولید می کردیم ،اما هم اکنون این میزان به 80 تن  رسیده است و این در حالی است که  ابریشم به بهانه ی نخ جراحی نیز  وارد کشور می شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه  وضعیت کشاورزی متاسفانه حال و هوای  مناسبی ندارد، یادآورشد:در گذشته نچندان دور 50 هزارتن  چای در کشور  تولید  می کردیم وحدود 32 هزار هکتار باغ چای  داشتیم؛اما از  این میزان 25 هزار هتکار باقی مانده است./

پایان  پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet