ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/07 11:39:41
سرویس صحن
موافقان اصلاح آئین‌نامه داخلی مجلس مطرح کردند:

ضرورت اصلاح نحوه انتخاب افراد در کمیسیون‌های تخصصی مجلس/ امتیازبندی جایگزین انتخاب سلیقه‌ای شود

نمایندگان موافق طرح الحاق یک تبصره به ماده ۴۲ قانون آئین‌نامه داخلی بر ضرورت این اصلاح جهت رفع انتخاب سلیقه‌ای افراد بر کمیسیون‌های تخصصی مجلس تاکید کردند.
ضرورت اصلاح نحوه انتخاب افراد در کمیسیون‌های تخصصی مجلس/ امتیازبندی جایگزین انتخاب سلیقه‌ای شود نمایندگان موافق طرح الحاق یک تبصره به ماده 42 قانون آئین‌نامه داخلی بر ضرورت این اصلاح جهت رفع انتخاب سلیقه‌ای افراد بر کمیسیون‌های تخصصی مجلس تاکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201609108484598182.jpg ضرورت,اصلاح,نحوه,انتخاب,افراد,در,کمیسیون‌های,تخصصی,مجلس/,امتیازبندی,جایگزین,انتخاب,سلیقه‌ای,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 7 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با طرح یک فوریت الحاق یک تبصره به ماده 42 قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه بسیاری از نمایندگان براساس رشته تحصیلی و سوابق اجرایی خود در کمیسیون‌های تخصصی قرار نگرفتند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اصلاح صورت گرفته،‌گفت: براساس الحاق این تبصره، تعداد اعضای کمیسیون‌های قضایی و حقوقی و فرهنگی مجلس که قبل از تصویب این قانون به حد نصاب لازم نرسیده بودند نباید کمتر از 13 نفر باشند.

وی افزود: در این تبصره تاکید شده تا اختیار بررسی طرح و لوایح براساس اصل 85 قانون اساسی از دو کمیسیون مذکور به جهت تعداد نفرات کم سلب شود.

لاهوتی تصریح کرد: براساس این اصلاح، انتخاب افراد در کمیسیون‌های تخصصی بر مبنای تحصیلات، سوابق اجرایی و سابقه عضویت در کمیسیون‌های دوره‌های قبل مجلس صورت خواهد گرفت.

عضو کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براین اساس هیات رئیسه شعب موظف به بررسی وضعیت نمایندگان بر مبنای امتیازات مذکور می‌شوند البته در صورت اعتراض مجدد نماینده، هیات رئیسه شعب این شکایت را نیز باید رسیدگی و در نهایت تصمیم‌گیری کند.

غلامرضا کاتب نیز در موافقت با طرح مذکور یادآور شد: کارآمدی مجلس نیازمند کارآمدی کمیسیون‌های تخصصی است از این رو افراد براساس میزان تحصیلات، تجربه و سوابق حضور در مجلس باید در کمیسیون‌های تخصصی انتخاب شوند.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: این طرح حدود 3 سال در کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس بررسی شد اما به دلیل عدم تعیین تکلیف در مجلس نهم مجددا مطرح شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: براساس اصلاح صورت گرفته از انتخاب سلیقه‌ای افراد در کمیسیون‌های تخصصی جلوگیری می‌شود و نمایندگان به طور سیستمی براساس امتیازبندی مذکور انتخاب می‌شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet