ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/07 12:38:06
سرویس صحن
پورابراهیمی در تذکر شفاهی؛

وضعیت صادرات پسته بحرانی است/ انتقاد از تعطیلی ستاد عالی پسته در جهاد کشاورزی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر بحرانی بودن وضعیت صادرات پسته گفت: دولت کارگروه ویژه ای را برای رسیدگی به مشکلات پسته کاران به منطقه اعزام کند.
وضعیت صادرات پسته بحرانی است/ انتقاد از تعطیلی ستاد عالی پسته در جهاد کشاورزی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر بحرانی بودن وضعیت صادرات پسته گفت: دولت کارگروه ویژه ای را برای رسیدگی به مشکلات پسته کاران به منطقه اعزام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201604107479740254.jpg وضعیت,صادرات,پسته,بحرانی,است/,انتقاد,از,تعطیلی,ستاد,عالی,پسته,در,جهاد,کشاورزی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا پورابرهیمی داورانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 7 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: باید به وضعیت بحرانی بازار صادرات محصولات پسته رسیدگی شود؛ در حال حاضر 13 استان کشور در زمینه تولید محصول پسته فعالیت می کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صادرات پسته از موارد مهم در صادرات غیر نفتی کشور محسوب می شود، افزود: در حالی باید به وضعیت صادرات پسته رسیدگی شود که این بخش رها شده است و متأسفانه وزارتخانه های جهاد کشاورزی، صنعت و اقتصاد وظایف خود را انجام نمی دهند.

پورابراهیمی داورانی افزود: با وجود اینکه کشاورزان در مناطق کویری مانند کرمان در زمینه تولید محصول پسته فعالیت دارند اما مجبورند با 30 درصد کمتر نسبت به سال گذشته محصول خود را صادرکنند بنابراین اگر وزارتخانه های مذکور نمی توانند رسیدگی کنند خود رئیس جمهور تصمیم بگیرد.

وی با اشاره به صادرات 2 میلیارد دلاری پسته به خارج از کشور گفت: کشاورزان با وجود هزینه های بالای تولید و کم آبی اقدام به تولید محصول پسته می کنند اما شرایط برای صادرات خوب آن مهیا نیست.

پورابراهیمی داورانی افزود: با توجه به فصل برداشت پسته، رئیس جمهور کارگروهی را برای رسیدگی به وضعیت صادرات پسته به منطقه اعزام کند به دلیل اینکه ستاد عالی پسته در ستاد جهاد کشاورزی تعطیل است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید به سیاست های صادرات غیر نفتی توجه شود و برای رفع مشکل کشاورزان و پسته کاران دستور ویژه داده شود./             

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet