ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/07 13:38:08
سرویس اجتماعی
هاشمی:

برخورد سلبی درجمع آوری عرضه قلیان‌ها کارساز نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید براینکه برخوردهای سلبی با جمع آوری قلیان ها از قلیان سرا کارساز و قابل قبول نیست، گفت: مسئولان فضای فرهنگی جایگزین را برای جوانان برگزینند.
برخورد سلبی درجمع آوری عرضه قلیان‌ها کارساز نیست عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید براینکه برخوردهای سلبی با جمع آوری قلیان ها از قلیان سرا کارساز و قابل قبول نیست، گفت: مسئولان فضای فرهنگی جایگزین را برای جوانان برگزینند. https://cdn.icana.ir/d/019/53918.jpg برخورد,سلبی,درجمع,آوری,عرضه,قلیان‌ها,کارساز,نیست Icana

همایون هاشمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص توافق وزارتخانه های بهداشت و صنعت درجمع‌آوری قلیان به مدت 5 سال، گفت: برخوردهای سلبی درجمع آوری و مقابله با عرضه قلیان در قلیان سرا و قهوه خانه ها کارساز نیست و باید با معضلات و مشکلات اجتماعی به نوع دیگری برخورد شود.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کاهش آسیب های اجتماعی ازاهمیت بسزایی برخوردار است، افزود: استفاده از قلیان درحال حاضر در کشور به یک فرهنگ تبدیل شده و برخی افراد از فعالیت در قهوه خانه ها هزینه های روزانه خود را تامین می کنند یعنی به نوعی اشتغالزایی هرچند کاذب دراین حوزه ایجاد شده است.

وی با تاکید براینکه برخوردهای سلبی با جمع آوری قلیان ها از قلیان سرا کارساز و قابل قبول نیست، تصریح کرد: آسیب های اجتمای در تمامی حوزه ها به ویژه اعتیاد باید کاهش پیدا کند، به طوری که در حوزه  آسیب های شدید و خطرناک باید اقدامات سریع تر و ضربتی انجام شود؛ اما در خصوص استفاده از قلیان بهتر است با مراکز متخلف برخورد شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه استفاده از قلیان برای جوانان به یک تفریح تبدیل شده است، گفت: اگر قرار بر تعطیلی همه مراکز عرضه قلیان باشد، باید پیش از آن از برنامه های دیگری برای جوانان استفاده کرد، بنابراین باید مراکز فرهنگی و تفریحی مناسب برای جایگزینی قهوه خانه ها استفاده کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه  برخورد صرف سلبی و بدون مطالعات کارشناسی در برابر فعالیت قهوه خانه‌ها تاثیری در مقابله با تخلفات درحوزه دخانیات ندارد، تصریح کرد: مسئولان بهتر است که با مراکز متخلف عرضه قلیان برخورد کنند تا اینکه بخواهند قلیان را به طورکلی از مراکز عرضه قلیان جمع آوری کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کارشناس مسئول دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات ، گفت: تا پنج سال آینده قلیان از قهوه خانه ها حذف خواهد شد.

بهزاد ولی زاده افزود: در سال ۹۳ با پیگیری هایی که وزارت بهداشت انجام داد و همراهی هایی که وزارت صنعت داشت، بخش نامه ای صادر شد که طی آن تمام کمیسیون های نظارت و سازمان اصناف موظف شدند عرضه قلیان از شرح شغلی قهوه داران حذف کنند که این یک قدم رو به جلو بود زیرا بعد از این سال هیچ قهوه خانه ای با عرضه قلیان راه اندازی نخواهد شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet