هدر موبایل
1395/07/09 09:03:59
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه:

تحقیق و تفحص از دفتر معاونت حقوقی ریاست جمهوری در کمیسیون امنیت تصویب شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود اینکه معاون حقوقی ریاست جمهوری به بسیاری از سوالات پاسخ داد اما از آنجایی که برخی ابهامات همچنان باقی مانده است، با رای کمیسیون تحقیق و تفحص از این معاونت تصویب شد.
تحقیق و تفحص از دفتر معاونت حقوقی ریاست جمهوری در کمیسیون امنیت تصویب شد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود اینکه معاون حقوقی ریاست جمهوری به بسیاری از سوالات پاسخ داد اما از آنجایی که برخی ابهامات همچنان باقی مانده است، با رای کمیسیون تحقیق و تفحص از این معاونت تصویب شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106383214608.jpg تحقیق,و,تفحص,از,دفتر,معاونت,حقوقی,ریاست,جمهوری,در,کمیسیون,امنیت,تصویب,شد Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه در پسا برجام برابری حقوقی ایران و آمریکا جای سوال دارد، اظهار داشت: با حضور انصاری معاون حقوقی ریاست جمهوری بحث های جدی صورت گرفت و بخش از سوالات بنده پاسخ داده شده بود اما بخشی دیگر با ابهام باقی ماند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: نوعی ارزیابی کیفی در پاسخگویی ها باعث شد که کمیسیون رای به تصویب تحقیق و تفحص بدهد. چالش بین ایران و آمریکا، زمانی نظامی، سیاسی و اقتصادی بود و مفروض ما این است چالش ایران و آمریکا در آینده حقوقی خواهد بود و در این چالش پرونده های زیاید شکل خواهد گرفت.

وی گفت: ضمانت اجرایی پرونده های حقوقی برای ما بسیار پر اهمیت است در واقع پرونده حقوقی محکم باید ضمانت اجرایی داشته باشد، آمریکایی ها ارقام متعددی علیه ایران حکم صادر کرده اند اما آنها می تواند احکام را اجرا کنند در حالی که در ایران در این زمینه تردید وجود دارد.

فلاحت پیشه اظهار داشت: در ایران احکامی صادر شده است اما در مورد امکان اجرای آن تردید آمیز صحبت می شود اما در آمریکا احکام غیرعادلانه از سوی رئیس جمهور آمریکا حمایت می شود و بوش می گوید این احکام را از بودجه کشور پرداخت می‌کند و در آینده با ایران تسویه خواهد کرد بنابراین چنین پشتوانه ای از احکام آمریکا علیه ایران وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر به سوالات  ما پاسخ داده شود و دولت بپذیرد که احکام صادر شده علیه آمریکا امکان اجرا دارد، ما تحقیق و تفحص را پس می گیریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet