هدر موبایل
1395/07/09 08:04:00
سرویس سیاسی
/یادداشت رحیمی نماینده تهران/

دفاع مقدس و تقویت امنیت ملی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اعتماد به‌نفس ایرانیان در حوزه دفاعی و مستشاری، تحلیلگران بین‌المللی را با حیرت مواجه کرده، گفت: اگرچه امروز دوره جنگ سخت نظامی با کمی اغماض جای خود را به نبردهای نرم داده اما در این عرصه نیز استواری عقیده می‌تواند همبستگی را در فضای پیچیده کنونی رقم بزند.
دفاع مقدس و تقویت امنیت ملی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اعتماد به‌نفس ایرانیان در حوزه دفاعی و مستشاری، تحلیلگران بین‌المللی را با حیرت مواجه کرده، گفت: اگرچه امروز دوره جنگ سخت نظامی با کمی اغماض جای خود را به نبردهای نرم داده اما در این عرصه نیز استواری عقیده می‌تواند همبستگی را در فضای پیچیده کنونی رقم بزند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100250779755.jpg دفاع,مقدس,و,تقویت,امنیت,ملی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علیرضا رحیمی، نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در یادداشتی از دفاع مقدس و نقش حضور رزمندگان اسلام در 8 سال جنگ تحمیلی در تقویت امنیت ملی کشورمان گفت که در ادامه می خوانید:

مقاومت جانانه مردم در دفاع ازکیان ایران اسلامی در برابر کینه توزان بعثی، ملت ایران را به درخشان ترین نمونه دفاع و رادمردی در تاریخ معاصر تبدیل کرده است. همبستگی و مشارکت همگانی مردم در پیشبرد مراحل نفس گیر دفاع هشت ساله در کنار دولت و نیروهای مسلح کشور، صحنه های ستودنی و ماندگاری آفرید آنچنانکه نسلی ازنوجوانان دهه شصت مسیر زندگیشان متاثر از حماسه ها و فداکاریهای روزگار خود گشت.

مادرانی که با همت بلند و عقیده ای استوار فرزندان خود را تشویق به حضور در صحنه های دفاع کرده و در همه مراحل رزم و  جانبازی و اسارت و شهادت  صبورانه  و با افتخار کاروان ملی دفاع مقدس را همراهی کردند و امروز نیز با شکیبایی بر عهد خود پایدارند، پرورش دهنده این شیرمردان بودند.

وجود ده‌ها هزار شهید نوجوان و اسرای دانش آموز که در فصل آغازین زندگی، خود را فدای ملت و آرمان های والای انقلاب کردند و حتی در اسارت نیز هویت اعتقادی و فرهنگی ملت ایران را به شایستگی نمایندگی کردندهمگی نمونه هایی از اوج عزت و اقتدار ایران در زمانه دفاع مقدس به شمار می آیند.

دفاع مقدس ما در جنگ هشت ساله درسهای فراوان و ماندگاری را برای دوستان و دشمنان حتی در فضای امروز جهان بجا گذاشته است. صرف نظر از تغییرات اساسی که در تکنولوژی ها و تجهیزات  نظامی و سیستم های دفاعی طی سه دهه گذشته رخ داده است تجلی جوهره ایمان به هدف و شجاعت در ابراز عقیده و دفاع از آن درایرانیان، برای دشمنان و بدخواهان نقطه توقف و تجدیدنظر اساسی در سیاستها و راهبردهای خود درمواجهه با تحولات منطقه ای شده است.

امروزه چنین اعتماد به نفس و شهامتی از طرف ایرانیان در سطح بین المللی هم در حوزه دیپلماسی و مذاکرات بی سابقه با قدرت های جهانی به وضوح قابل مشاهده و ارزیابی است و هم درحوزه دفاعی و مستشاری تحلیلگران را با حیرت مواجه کرده است.

اعتماد به نفس ملت ها در مواجهه با قدرت های خودکامه و تجاوز و اشغال و به کارگیری روش های مردمی و تشکیل گروه های دفاع مدنی همگی برگ های برجسته ای هستند که تا قبل از دفاع مقدس هشت ساله ما نمونه هایی از آن را به سختی می توانستیم بیابیم.

اگرچه امروز دوره جنگ سخت نظامی با کمی اغماض جای خود را به نبردهای نرم داده است اما در این عرصه متحول نیز استواری عقیده و مبانی تربیتی میتواند همبستگی دیگری را در فضای پیچیده و چند لایه کنونی رقم بزند و نوید بخش انسجام ملی در عرصه های حساس شود.

انسجام و همبستگی ملت، حفظ انگیزه های درونی برای دفاع از هویت ایران و ایرانی، تاکید بر منافع ملی به عنوان وجه مشترک گروه ها و فعالان عرصه های سیاسی و اجتماعی عواملی هستند که امروز هم می توانند در تقویت امنیت ملی کشور نقش آفرینی کرده و ما را در سیاست خارجی در سطح بین الملل نیز در موضع برتری قرار دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet