هدر موبایل
1395/07/09 10:50:22
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی با اشاره به فرا رسیدن روز بین المللی امحای تسلیحات هسته ای:

غرب بزرگ ترین مانع امحای تسلیحات هسته ای در جهان/آمریکا سردمدار تولید تسلیحات هسته ای جدید است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: کشورهای غربی نسبت به مسئله فعالیت هسته ای استاندارد دو گانه ای دارند، از یک طرف کشورهای دیگر را حتی از فعالیت های صلح آمیز باز می دارند، اما از طرف دیگر خود تسلیحات جدید هسته ای را تولید می کنند.
غرب بزرگ ترین مانع امحای تسلیحات هسته ای در جهان/آمریکا سردمدار تولید تسلیحات هسته ای جدید است عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: کشورهای غربی نسبت به مسئله فعالیت هسته ای استاندارد دو گانه ای دارند، از یک طرف کشورهای دیگر را حتی از فعالیت های صلح آمیز باز می دارند، اما از طرف دیگر خود تسلیحات جدید هسته ای را تولید می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104062248024.jpg غرب,بزرگ,ترین,مانع,امحای,تسلیحات,هسته,ای,در,جهان/آمریکا,سردمدار,تولید,تسلیحات,هسته,ای,جدید,است Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرا رسیدن روز بین المللی امحای تسلیحات هسته ای، گفت: جمهوری اسلامی کاملا مخالف مسابقه تسلیحاتی در عرصه منطقه ای و بین المللی است و حتی رهبر معظم انقلاب برای منع استفاده از تسلیحات هسته ای و کشتار جمعی فتوا صادر کردند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شرایط کنونی رژیم صهیونیستی یکی از موانع اصلی تسلیحات هسته ای در جهان است، طبق اظهارات مقامات آمریکایی، رژیم صهیونیستی هم اکنون حداقل 200 کلاهک هسته ای داشته و هیچ بازرسی از نیروگاه هسته ای دیمونا این رژیم صورت نگرفته است.

وی افزود: از طرف دیگر در شرایط کنونی هیچ یک از نهادهای نظارتی در حوزه هسته ای به ویژه آژانس بین المللی انرژی اتمی هیچ حساسیتی بر فعالیت های رژیم صهیونیستی در حوزه هسته ای ندارند. به غیر از این رژیم دیگر کشورهای غربی نیز مدام در حال آزمایش تسلیحات جدید اتمی هستند و این مسئله موجب بروز یک مسابقه تسلیحاتی شده است.

جمالی نوبندگانی ادامه داد: متأسفانه کشورهای غربی نسبت به مسئله فعالیت هسته ای استاندارد دو گانه ای دارند، از یک طرف کشورهای دیگر را حتی از فعالیت های صلح آمیز باز می دارند، اما از طرف دیگر خود تسلیحات جدید هسته ای را تولید می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: در شرایط کنونی آمریکا سردمدار تولید تسلیحات هسته ای جدید است، از این رو تمام کشورها باید راه کاری را برای فشار بر این کشور و کشورهای تولید کننده تسلیحات اتمی بیاندیشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet