خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/09 12:19:29
سرویس اجتماعی
هاشمی:

قاچاق محصولات آرایشی و بهداشتی در بسیاری کشورها خط قرمز محسوب می‌شود؛ در ایران افزایش داشته است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن بیان اینکه سازمان غذا‌ودارو مسئول برخورد با قاچاق در داخل کشور است، گفت: سازمان غذا ودارو باید از سازمان‌های استنطاقی برخورد با قاچاقچیان محصولات آرایشی و بهداشتی را مطالبه کند.
قاچاق محصولات آرایشی و بهداشتی در بسیاری کشورها خط قرمز محسوب می‌شود؛ در ایران افزایش داشته است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن بیان اینکه سازمان غذا‌ودارو مسئول برخورد با قاچاق در داخل کشور است، گفت: سازمان غذا ودارو باید از سازمان‌های استنطاقی برخورد با قاچاقچیان محصولات آرایشی و بهداشتی را مطالبه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/53918.jpg قاچاق,محصولات,آرایشی,و,بهداشتی,در,بسیاری,کشورها,خط,قرمز,محسوب,می‌شود؛,در,ایران,افزایش,داشته,است Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص قاچاق محصولات آرایشی و بهداشتی، گفت: قاچاق محصولات آرایشی و بهداشتی به دلایل مختلف در کشور افزایش یافته است، در واقع عدم تجهیز سازوکار مناسب کنترلی، وجود بازار مصرف گسترده و روزافزون، تنوع برندهای مختلف که مجوز لازم علمی برای عرضه و فروش ندارند از عمده‌ترین علل افزایش قاچاق این محصولات است.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان غذاودارو، وزارت بهداشت‌و درمان و سازمان‌های استنطاقی چون تعزیرات حکومتی و مبارزه با قاچاق کالاو ارز باید جدی تر به این موضوع بپردازند، تصریح کرد: ثابت شده که بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی علاوه بر اینکه اثرات اقتصاد سوء به جا می‌گذارند، مصرفشان هم به نوعی آسیب‌رسان خواهد بود.

وی با تاکید بر برخورد جدی با قاچاق محصولات آرایشی و بهداشتی، افزود: قاچاق محصولات آرایشی و بهداشتی در بسیاری از کشورها خط قرمز محسوب می‌شود و به طور جدی با آن برخورد می‌شود چراکه این نوع محصولات با سلامت مردم سر و کار دارد بنابراین در برخوردها جدیت بیشتری باید صرف شود.

هاشمی معتقد است: سازمان غذا و دارو برای برخورد با قاچاق محصولات آرایشی و بهداشتی ابزار استنطاقی و کنترلی در داخل کشور است که عملکرد آن در داخل مناسب است، لذا سازمان‌ها و افرادی که مسئولیت کنترل و استحکام‌بخشی مرزها و گمرکات را بر عهده دارند از ورود محصولات آرایشی و بهداشتی قاچاق به داخل کشور جلوگیری کنند و پاسخگو باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه قاچاق این نوع محصلات از مهم‌ترین معضلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است، یادآور شد: سازمان غذا و دارو نیز به عنوان متولی این معضل باید از سازمان‌های موثر در کاهش واردات محصولات آرایشی و بهداشتی قاچاق درخواست کند و به نوعی نقش مطالبه‌گری و پاسخگویی خود را افزایش دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه برای مقابله با محصولات آرایشی و بهداشتی قاچاق خلاء قانونی وجود ندارد، گفت: مشکل کمبود قانونی در این زمینه وجود ندارد و تنها نیاز است تا عزم جدی برای مطالبه‌گری دستگاه‌های متولی و موثر به کار گرفت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet