هدر موبایل
1395/07/07 15:41:27
سرویس اقتصادی
نعمتی مطرح کرد:

تلاش برخی افراد برای بازگشت دلالی به بازار پتروشیمی/ خروج محصولات پتروشیمی ها از بورس امکانپذیر نیست

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه عده ای تلاش می کنند که دلالی بار دیگر به بازار پتروشیمی بازگردد،گفت:بازار بورس شفاف ترین مجموعه ای است که می توان محصولات پتروشیمی را در آن عرضه کرد.
تلاش برخی افراد برای بازگشت دلالی به بازار پتروشیمی/ خروج محصولات پتروشیمی ها از بورس امکانپذیر نیست عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه عده ای تلاش می کنند که دلالی بار دیگر به بازار پتروشیمی بازگردد،گفت:بازار بورس شفاف ترین مجموعه ای است که می توان محصولات پتروشیمی را در آن عرضه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/97541.jpg تلاش,برخی,افراد,برای,بازگشت,دلالی,به,بازار,پتروشیمی/,خروج,محصولات,پتروشیمی,ها,از,بورس,امکانپذیر,نیست Icana

بهروز نعمتی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با بیان اینکه کمیسیون انرژی نرخ خوراک، نحوه مدیریت پتروشیمی ها و بحث حاکمیتی آن را پیگیری می کند،گفت:بازار بورس شفاف ترین مجموعه ای است که می توان هرسهم یا کالایی را در این بازار عرضه کند و متقاضیان بر مبنای تابلوی بورس کار خود را انجام می دهند.

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات،اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی،با تاکید بر اینکه خروج محصولات پتروشیمی ها از بورس امکانپذیر نیست،افزود:دولت و مجلس به دنبال شفافیت هستند و قوانین بسیاری برای شفاف سازی نوشته و تصویب می شود که بورس به این مهم کمک می کند.

صنایع زیرمجموعه پتروشیمی باید در برنامه ششم توسعه دیده شود

نعمتی با بیان اینکه عده ای تلاش می کنند که دلالی باردیگر به بازار پتروشیمی بازگردد،ادامه داد:صنایع زیرمجموعه پتروشیمی باید به صورت جدی و فعال در قانون پنج ساله ششم توسعه دیده شود و با این موضوع می توان زمینه ایجاد اشتغال درمناطق مختلف کشور را فراهم کرد.

وی،یادآور شد:ایجاد ارزش افزوده برای محصولات ثانویه پتروشیمی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید در برنامه ششم توسعه توجه ویژه ای به آن کرد.

رگولاتوری می تواند تنظیم کننده فعالیت پتروشیمی ها باشد

نعمتی با بیان اینکه شناخت نقاط قوت و ضعف صنعت پتروشیمی کشور می تواند راهگشای عملکرد بهتر و تدوین برنامه های موثرتر در این صنعت باشد،افزود:نتایج بررسی ها نشان می دهد که با وجود اقدامات مثبت و دستاوردهای قابل توجه در صنعت پتروشیمی کشور هنوز نقاط ضعفی وجود دارد که باید برای رفع آنها و تحقق مطلوب اهداف اسناد و قوانین مرتبط با این صنعت تدابیری اندیشیده شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم،با اشاره به گزارش مرکز پژوهش ها درخصوص رگولاتوری ادامه داد:یک نهاد تصمیم گیر باید در پتروشیمی ها وجود داشته باشدکه بتواند نقش های نظارتی و حاکمیتی را ایفا کند و رگولاتوری می تواند تنظیم کننده فعالیت پتروشیمی ها باشد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:صنعت پتروشیمی ایران در سند چشم انداز 1404 باید به نخستین تولید‌کننده مواد پتروشیمی و کالاها از جهت ارزش در منطقه تبدیل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet