هدر موبایل
1395/07/10 10:35:09
سرویس اقتصادی
خادمی تاکیدکرد:

صادرات محصولات کشاورزی به عراق و افغانستان درگرو رعایت استانداردهای بین المللی

نماینده مردم ایذه و باغملک درمجلس با بیان اینکه تداوم تولید،بازاریابی مناسب درکنار صادرات محصولات با کیفیت درجه یک ،فرصت های اقتصادی بازارکشورهای همسایه را نصیب ما می کند،گفت:صادرات بهینه به عراق و افغانستان در گرو رعایت استاندارهای بین المللی است.
صادرات محصولات کشاورزی به عراق و افغانستان درگرو رعایت استانداردهای بین المللی نماینده مردم ایذه و باغملک درمجلس با بیان اینکه تداوم تولید،بازاریابی مناسب درکنار صادرات محصولات با کیفیت درجه یک ،فرصت های اقتصادی بازارکشورهای همسایه را نصیب ما می کند،گفت:صادرات بهینه به عراق و افغانستان در گرو رعایت استاندارهای بین المللی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108557663914.jpg صادرات,محصولات,کشاورزی,به,عراق,و,افغانستان,درگرو,رعایت,استانداردهای,بین,المللی Icana

هدایت الله خادمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت صادرات محصولات  کشاورزی به بازارهای  کشورهای همسایه،گفت:بسته بندی نامناسب و اجناس بی کیفیت زمانی که در کالبد صادرات قرار می گیرند،بدیهی است ما دراین راستا شاهد کاهش صادرات  خواهیم بود؛بنابراین نباید اجازه داد اجناسی که شرایط استانداردهای بین المللی را ندارند در چرخه صادرات قرار بگیرند. 

نماینده مردم  ایذه و باغملک درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رمز صادرات بهینه در صنعت مرغداری را  باید در  تولید فراورده  جستجو کنیم،تصریح کرد: صنعت مرغداری در قالب یک صنعتی  به شمارمی آید که برای افراد بسیاری اشتغال ایجاد کرده است؛بنابراین برای بهبود این صنعت  باید در راستای افزایش  تولید و آماده کردن  بسترهای صادرات تدابیری مناسبی در نظر گرفته شود.

 وی ،همچنین در زمینه صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای  همسایه همچون عراق،افغانستان، تصریح کرد: ما با برنامه ریزی صادراتی برای بازار عراق و افغانستان توانسته ایم؛به نحو مطلوب به این مناطق صادرات داشته باشیم،اما هم اکنون  صادرات ما در این عرصه  رو به کاهش رفته است،بنابراین اگرخواهان صادرات هستیم  باید به سمت انبوه تولید  با برنامه ریزی صادراتی حرکت کنیم.

خادمی،افزود:زمانی که اتحادیه جماهیر شوروی فرو پاشید،تمامی این کشورها به سراغ کشورمان آمدند تا ما بتوانیم محصولات کشاورزی موردنیاز را تامین کنیم،بنابراین عدم تدوام تولید و بازاریابی مناسب عواملی بود که این نوع فرصت های اقتصادی را از ما سلب کرد.

وی ادامه داد:بسته بندی نامناسب و جنس های تاریخ گذشته از عواملی است که در موانع صادراتی نقش بسزایی دارد، بنابراین ما بایددر راستای صادرات نیز سلیقه مشتری را برای صادرات محصولاتی همچون کشاورزی مدنظر قرار دهیم.

عضوکمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه ما اگر بخواهیم صنعت مرغداری را توسعه  دهیم باید به مقوله تولید انبوه در  مرغداری های توجه ویژه کنیم،یادآورشد:افزایش تولیدبهینه در مرغداری ها باید با مدیریت صادراتی عجین شود تا شاهد بهبود وضعیت مرغدارها درکشور باشیم./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet