خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/09 12:01:15
سرویس سیاسی
ابوترابی:

سفر سناتور آمریکایی با پاسپورت ساده و رعایت قوانین ایرادی ندارد/ بررسی موضوع نفوذ توسط دستگاه های امنیتی

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سفر سناتور آمریکایی با پاسپورت ساده و با رعایت قوانین بین المللی و پروتکلی ایرادی ندارد، با این حال دستگاه های امنیتی باید موضوع پروژه نفوذ را در این مودر بررسی کنند.
سفر سناتور آمریکایی با پاسپورت ساده و رعایت قوانین ایرادی ندارد/ بررسی موضوع نفوذ توسط دستگاه های امنیتی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سفر سناتور آمریکایی با پاسپورت ساده و با رعایت قوانین بین المللی و پروتکلی ایرادی ندارد، با این حال دستگاه های امنیتی باید موضوع پروژه نفوذ را در این مودر بررسی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109882506336.jpg سفر,سناتور,آمریکایی,با,پاسپورت,ساده,و,رعایت,قوانین,ایرادی,ندارد/,بررسی,موضوع,نفوذ,توسط,دستگاه,های,امنیتی Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سفر یکی از سناتورهای آمریکایی به ایران  توضیح وزارت خارجه مبنی بر اینکه سفر شخصی و بدون مذاکرات سیاسی بود گفت: افراد سیاسی دارای دو پاسپورت ساده و سیاسی هستند اگر افراد با پاسپورت ساده و بدون اهداف سیاسی به کشورهای مختلف سفر کنند منع قانونی وجود ندارد.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: اگر این سناتور در زمان سفر به ایران فرم درخواستی را به طور دقیق و شفاف پر کرده باشد و تاکید داشته که سفر شخصی و توریستی بوده ایراد قانون ندارد.

وی اظهار داشت: بسیاری از نمایندگان مجلس نیز با پاسپورت ساده خود و به همراه خانواده سفرهای زیارتی و سیاحتی دارند، در چنین مواقعی باید نظامات کشورها و قوانین بین الملل رعایت شود بنابراین به خودی خود سفر سناتور آمریکایی به ایران اشکالی نداشته است.

ابوترابی در خصوص نگرانی برای جاسوسی و نفوذ این سناتور با سفر به ایران تاکید کرد: که نظارت بر این گونه افراد  بر عهده دستگاه های امنیتی است و باید موضوع را بررسی کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر تعدادی از نمایندگان با وجود اینکه روابط سیاسی بین ایران و کانادا وجود ندارد برای دیدار با خانواده  و یا سفر تفریحی به کانادا سفر می کنند پس چنین سفرهایی به خودی خود اشکال ندارد.

به گزارش خانه ملت، جیم داباکیس سناتور ایالت یوتا آمریکا که تابستان امسال به ایران سفر کرده است، او مدعی شده است که  ویزای خود و همسرش را از طریق دفتر حفاظت منافع ایران در سفارت پاکستان در واشنگتن گرفته و در فرم ویزا درباره شغل خود نوشته است: هم سناتور ایالتی و هم یک خریدار آثار هنری است.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در این باره توضیح داده است که یک سناتور آمریکایی به همراه تعدادی از دوستان خود از طریق یک آژانس مسافرتی درخواست ویزا برای سفر به تهران می‌کند و این درخواست نیز روال عادی خود را طی می‌کند و این سفر به ایران انجام می‌شود.

وی افزود: بعد از اینکه این سفر به پایان می‌رسد یکی از افراد حاضر در این سفر اعلام می‌کند که من به ایران سفر کردم در حالی که او در سفر به ایران از ظرفیت سناتوری خود استفاده نکرده و خود را به عنوان سناتور معرفی نکرده است بلکه او از ظرفیت شخصیت حقیقی‌اش در این ارتباط استفاده کرده و بعد از پایان سفر این موضوع را اعلام می‌کند.

قاسمی افزود: با توجه به این موضوع رسماً کسی با عنوان سناتور به ایران سفری نداشته و مذاکرات سیاسی انجام نداده است. ایشان در ظرفیت شخصی خودشان و به نام خودشان تقاضای ویزا کرده‌اند و ویزا از طریق آژانس توریستی و طی شدن پروسه‌های لازم داده شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet