خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/07 19:02:09
سرویس فرهنگی

بررسی عملکرد و مصوبات هفته جاری مجلس در برنامه تلویزیونی خانه ملت

گزارش عملکرد و مصوبات مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی خانه ملت این هفته مورد بررسی قرار می‌گیرد.
بررسی عملکرد و مصوبات هفته جاری مجلس در برنامه تلویزیونی خانه ملت گزارش عملکرد و مصوبات مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی خانه ملت این هفته مورد بررسی قرار می‌گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201601104485611292.jpg بررسی,عملکرد,و,مصوبات,هفته,جاری,مجلس,در,برنامه,تلویزیونی,خانه,ملت Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان اولین هفته بعد از تعطیلات تابستانه مجلس شورای اسلامی را با جلسات مستمر و بدون وقفه آغاز کردند که مختصری از این اقدامات در برنامه تلویزیونی خانه ملت به تصویر کشیده شده است که محورهای آن در ذیل مورد اشاره قرار می‌گیرد.

برگزاری دیدارهای دوستانه رییس مجلس شورای اسلامی با روسای مجلس کشور کنیا و سوریه در آغاز هفته از جمله اقدامات مجلس شورا اسلامی در راستای تحقق دیپلماسی پارلمانی بود؛ در این برنامه به جایگاه ارتباطات پارلمانی بین الملل در حوزه دیپلماسی پاسخ داده می‌شود.

بررسی علل تذکر سلیمی، نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی نسبت به عدم رای دادن بیش از 100 نماینده به یک لایحه در صحن علنی از دیگر موضوعات برنامه این هفته خانه ملت خواهد بود.

قوه مقننه این هفته موضوع «FATF» یا همان اجرای اقدامات مالی برای مقابله با پولشویی را با حضور مسئولان کشوری مورد بررسی قرار داد.

بررسی موضوع قاچاق به عنوان عامل افزایش بیکاری، بوجود آورنده رکود و کاهش فعالیت‌های صنایع داخلی از دیگر موضوعاتی است که نمایندگان ملت به آن پرداختند و برنامه تلویزیونی خانه ملت نیز آن را پیگیری کرده است.

همزمان با فرارسیدن هفته دفاع مقدس، دکتر لاریجانی در جمع بسیجیان قوه مققنه نسبت به غیرقابل اعتماد بودن و خباثت آمریکایی ها تاکید کرد.

شرح محور دیدار و جلسه مشترک بخش خصوصی با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی مشکلات و دغدغه‌های بخش تولید مانند تامین مواد اولیه، امور مالیاتی و غیره از دیگر بخش‌های برنامه این هفته خانه ملت است.

بر اساس این گزارش، برنامه خانه ملت در این هفته موضوع آلودگی هوای تهران و تعطیلی دو هفته‌ای مدارس در فصل زمستان را در قالب مناظره اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات و کشاورزی مجلس شورای اسلامی مورد بحث و تبادل نظر قرار داده است.

موضوع دریافت حقوق‌های نجومی و تدوین طرح 11 ماده‌ای ساماندهی حقوق و دستمزدهای بخش عمومی ویژه مقامات و مدیران از دیگر مسائلی‌ای است که برنامه خانه ملت به آن پرداخته و نظر نمایندگان را در این زمینه جویا شده است.

بررسی مشکلات آموزش و پرورش در آستانه بازگشایی مدارس توسط کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از نگاه دوربین خانه ملت دور نمانده است.

در بخش پایانی برنامه خانه ملت، گزارش عملکرد و مصوبات مجلس شورای اسلامی توسط بهروز نعمتی، سخنگوی هیأت رییسه مجلس و نماینده مردم تهران در مجلس عنوان شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet